Analiza, że ​​tak

W celu podania krwi, należy podać test hormonalnyaby móc wykryć najmniejsze odchylenia w ciele. Jednym z takich badań jest analiza FSH. Co to jest hormon i jakie wskaźniki mogą wskazywać?

Badanie krwi FSH (stymulacja mieszków włosowychHormon) ulega oddaniu, często w połączeniu z LH (hormon luteinizujący). Dokonuje się tego, aby uzyskać pełniejszy obraz stanu zdrowia w ogóle, aw szczególności systemu seksualnego. FSH i LH są uważane za normalne, gdy ich stosunek wynosi od 1,5 do 2% różnicy.

Jaka jest analiza FSH?

Najmniejsze odchylenie od normy podczas przebiegu analizyHormon FSG sygnalizuje różne naruszenia w ciele mężczyzn i kobiet. Wraz ze wzrostem tej stawki lekarz ma prawo wykonać jedną z następujących diagnoz:

  1. Niewydolność nerek.
  2. Promieniowanie rentgenowskie.
  3. Menopauza.
  4. Nowotwór przysadki.

Przy spadku wskaźników można podejrzewać:

  1. Kontakt z ołowiem.
  2. Chirurgia.
  3. Post.
  4. Bez miesiączki jest brak miesiączki na kilka cykli.

Norma u kobiet i ogólna interpretacja badania krwi FSH

W celu określenia normy, w indeksach są brane następujące hormony: FSH, LH, progesteron, prolaktyna i tak dalej.

Prolaktyna jest hormonem zawartym w cieleMężczyźni i kobiety, ale ponieważ uważa się, że mężczyzna, to powinno być mniejsze dla kobiet i dla mężczyzny więcej. Zwykle kobieta powinna mieć 0,2-1,0 ng / ml. Jeśli zostanie przekroczona, kobieta w ciąży może mieć poronienie.

FSG odpowiada za jajniki. W przypadku normalnego - 4-150 jednostek / l - cały system seksualny jest uważany za zdrowy. Wraz ze zmniejszeniem FSH u kobiet rozpoznano dwie naturalne przyczyny:

  1. Ciąża.
  2. Dopuszczenie leków hormonalnych.

W każdym innym przypadku odchylenie FSH od normy należy traktować jako oznakę choroby.