Ból w pochwie

Często ignorujemy małe, jak się wydaje,złe samopoczucie. Tutaj, na przykład, ból w pochwie, który zwraca uwagę na to? Jeśli takie uczucia wystąpią w czasie ciąży lub bólu w pochwie pojawiły się podczas seksu, to oczywiście zwracamy się do lekarza. Jeśli jednak rysunki bólu pochwy pojawiają się podczas miesiączki lub naprzeciwko, to często postrzegane przez nas jako normalne zjawisko. Cóż, jeśli bóle stają się mocne, zagłębiamy je tabletką i zapomnijmy aż do następnego razu. Ale takie podejście jest zasadniczo nieprawdziwe, ból w dolnej części brzucha może wskazywać na poważne choroby.

Przyczyny bólu w pochwie

Ból lub ból w pochwie możepojawiają się z różnych powodów i nie zawsze łatwo je określić. Dlatego też takie objawy stwarzają poważne zagrożenie dla kobiety i dlatego nie można jej opóźnić z odesłaniem do lekarza i leczeniem bólu w pochwie. Oto najbardziej prawdopodobne przyczyny:

  1. Jeśli ból w pochwie występuje, gdyciąża, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest obecność różnych zakażeń, które są czynniki będące przyczyną chorób takich jak opryszczka narządów płciowych, pleśniawki i innych. W tym przypadku, tkanka w obszarze przy najmniejszym tarciu rannych, więc ból i pieczenie w pochwie występują podczas seksu i przy oddawaniu moczu.
  2. Przyczyna stabbingu bólu w pochwie po seksieto często procesy zapalne, które występują w organach seksualnych kobiet. Często te procesy rozwijają się w okresie poporodowym powodu obniżonej odporności, zmiany w anatomii narządów miednicy, zwiększając obciążenie (psychiczne i fizyczne).
  3. Często przyczyną bólu przy wejściu do pochwy sąuraz w tym obszarze lub interwencje chirurgiczne podczas porodu. Mogą wystąpić zapalenia w obszarze nałożonych szwów po zabiegu. W rezultacie krążenie krwi jest zakłócone i pojawiają się bolesne odczucia.
  4. W ciąży więzadła wspomagające macicę stają się słabsze, a podczas ich dostarczania może wystąpić ich pęknięcie. W tym przypadku ból zostanie odczuwany w dolnej części brzucha, gdy członek zostanie włożony do pochwy.
  5. Bolesne odczucia w pochwie, zwłaszcza gdykontakt seksualny, może wystąpić z powodu niedostatecznego smarowania iw rezultacie suchość pochwy. Wystąpienie może wynikać z początków menopauzy, niewydolności hormonalnej w ciele kobiety, reakcji alergicznej na środki antykoncepcyjne i inne czynniki.
  6. Przyczyna bólu pochwy możestają się problemami psychologicznymi. Takie jak nieprzyjemne wspomnienia stosunku seksualnego, oczekiwanie bólu od kontaktów seksualnych. W rezultacie kobieta nie może się zrelaksować, smarowanie w pochwie nie wystarczy, stąd traumę śluzową i ból podczas i po stosunku płciowym.

    Ciężki ból w pochwie

  7. Również ostry ból w pochwie podczas seksualnegomoże wystąpić kontakt z pochwy - nieumyślne skurcze mięśni pochwy. Przyczyną tego problemu może być zarówno fizjologiczny, jak i psychologiczny.

Ciężki ból w pochwie - co zrobić?

Jak widać, przyczyny bólu w pochwie mogą byćnajbardziej zróżnicowane, a tym samym odkrycie ich samodzielnie i pozbycie się tej plagi będzie prawie niemożliwe. Tak więc, musisz zobaczyć lekarza, aby ustalić przyczyny i rozpocząć leczenie. W przypadku jego nieobecności choroba będzie się postępować, pogłębiając stan zdrowia, co będzie miało wpływ na czas trwania procesu gojenia oraz szanse na poczęcie i przebieg ciąży. Samo leki są niedopuszczalne, a jeśli naprawdę chcesz używać środków ludowych, wykonaj to tylko po konsultacji z specjalistą.