wydzielina z pochwy

Charakter, kolor, zapach i konsystencja pochwyabsolutorium może wiele powiedzieć o zdrowiu kobiet. Po tym wszystkim, nietypowa wydzielina - jest prawie zawsze objawem negatywnych procesów zachodzących w organizmie. Aby jednak zrozumieć, na co warto zwrócić uwagę, należy poznać normy. Wszakże podczas cyklicznych procesów w ciele kobiety pojawiają się zmiany, które towarzyszą uwalnianiu pewnych płynów, a nie zawsze są patologiami.

Jakie absolutorium uważa się za normalne u kobiet?

Na początek określmy, które selekcjenie powinien ci przeszkadzać. Ściany pochwy i szyjki macicy mają specjalne gruczoły, które są odpowiedzialne za powstawanie śluzu. Wraz ze śluzu z organizmu kobiety odrzucone martwe komórki skóry i bakterie, które są częścią mikroflory pochwy. Zwykle wydzielina z pochwy powinna być nienaruszona, przezroczysta lub lekko mętna. Czasami zwyczajne wyładowanie z pochwy ma odcień mleczny kolor. Objętość wydzielin wynosi około 5 mg na dobę. Gęstość i ilość krwawienia zależy od cyklu miesiączkowego, ale zdrowa kobieta izolacja nie będzie powodować swędzenie i zaczerwienienie aby sprowokować władze. Normalna żeński przydział praktycznie bezwonny, czasami można poczuć lekki „kwaśność” ze względu na pH 4-4,5. Zwiększone wyładowanie z pochwy nie zawsze sygnalizuje chorobę, w normalnych intensywnych alokacjach może również wywołać:

  • owulacja;
  • stres;
  • odbiór hormonalnych środków antykoncepcyjnych;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • pobudzenie seksualne;
  • zmiany menopauzy.

Procesom patologicznym zwykle towarzyszą nie tylko zmiany intensywności wydalania, ale także zmiany barwy, gęstości i pojawienia się zapachu.

Dlaczego przypisuje się chorobom?

Często przyczyną nietypowego rozładowania jestzaburzenia mikroflory w pochwie, co powoduje oportunistyczne mikroorganizmy. W ciele zdrowej kobiety mikroorganizmy mogą żyć przez długi czas bez powodowania dyskomfortu, ale przy zmniejszeniu odporności bakterie te mogą wykazywać "agresję". Ponadto wydzieliny mogą pojawić się, gdy infekcja dostanie się do organizmu: ureaplasma, chlamydia, itp. Tak więc "niezdrowa" mikroflora i zakażenia w pochwie powodują różne wyładowania.

Typy nietypowych wyładowań

Biały lub przezroczysty rozładunek cieczy, podobny dośluz z żyłami lub bez, często występują z erozją lub zapaleniem szyjki macicy. Jeśli wydzieliny mają kremową lub podobną strukturę w drugiej połowie cyklu, najprawdopodobniej nie są związane z erozją i są uważane za normę.

Brązowe upławy przed lub po terminie nie powinno przeszkadzać, ale brązowa wydzielina w środku cyklu może wskazywać na zapalenie pochwy.

brązowy rozładunek z pochwy

Scarlet spotyka się z pochwyniepokoić kobietę kilka dni przed miesiączką lub po stosunku. Miejsca po ogniwie mogą również wskazywać mikropęknięcia w pochwie.

Nieprzyjemnym żółtym rozładowaniem u kobiet może towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Żółty lub zielony wyładunek zawsze wskazuje na obecność zapalenia lub zakażenia bakteryjnego w pochwie.

Jak pozbyć się wydalania? Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, jest wizytę u ginekologa, aby wyeliminować przyczyny wydalania. Zniknięcie przyczyny, wszystkie objawy znikną: wydzielina, nieprzyjemny zapach, ból.