erekcja szyjki macicy

Każda kobieta, która idzie za niąwie, że trzeba odwiedzić ginekologa przynajmniej dwa razy w roku. Niestety, nie wszystkie te zasady są przestrzegane, a następnie są bardzo zaskoczeni diagnozą lekarza. Ale możliwe jest uniknięcie wielu konsekwencji podczas zajmowania się we wczesnym stadium choroby.

Na przykład, kto nie słyszał o chorobie "rak szyjki macicymacica? " Jest to najczęstsza i najniebezpieczniejsza choroba onkologiczna w ginekologii. Ale to, podobnie jak wiele innych, można wyleczyć, a tym samym uniknąć usunięcia szyjki macicy.

Usunięcie szyjki macicy jest praktykowane nie tylko znowotwór złośliwy, ale także w wielu innych chorobach, jeśli leczenie zachowawcze nie pomaga. Ponadto częste usuwanie uszkodzonych tkanek szyjki macicy jest powszechne.

Czy zabieg chirurgiczny jest konieczny do usunięcia szyjki macicy?

Omawiając ten problem,czynnik psychologiczny. Zwykle po całkowitym usunięciu macicy kobieta nie może urodzić kobiety z szyją. Naturalnie, uświadomienie tego każdej kobiecie jest traumą. Ale jeśli chodzi o ratowanie życia pacjenta, kwestia usunięcia szyjki macicy z reguły jest jednoznacznie rozstrzygnięta na korzyść operacji.

W zależności od rozpoznania nie jest możliwe całkowite usunięcie szyjki macicy, a jedynie usunięcie części szyjki macicy. Odbywa się to w celu zachowania zdolności kobiety do rodzenia.

Czy konieczne jest usunięcie szyjki macicy podczas usuwania macicy?

Obserwując rutynowe kontrole, identyfikującwczesne stadia choroby nie jest w szyjce macicy i do ciała macicy, można usunąć sam macicy, szyjki macicy i pozostawić (nadsheechnaya wytępienia). Decyzja o usunięciu szyjki macicy lub jej zachowaniu podjęta jest dopiero po wielu analizach i wzięciu pod uwagę ryzyka rozwoju choroby. Usunięcie przeprowadza się chirurgicznie.

Problem ten rozwiązuje się tylko razem z lekarzem. W niektórych krajach profilaktyczne (profilaktyczne) usuwanie szyjki macicy kobiet po 50 latach jest wykonywane w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju nowotworów żeńskich narządów płciowych. Robi się to częściej, jeśli istnieją czynniki genetyczne lub predyspozycje organizmu do rozwoju chorób nowotworowych w dowolnych narządach.