bolące usta

Seksualne usta są intymną częścią ciała, która odgrywa ważną rolę w życiu kobiety, więc jeśli boli, warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Dlaczego bolesne wargi sromowe?

Ból w wargach sromowych może wystąpić jakokonsekwencja różnych chorób. Określ dokładną przyczynę bólu w okolicy narządów płciowych, który pomożesz ginekologowi po zaliczeniu serii testów i badań. Generalnie jednak ogólny obraz wygląda mniej więcej tak:

  1. Drozd, który jest powszechnie znany wszystkim, często staje się źródłem bólu w wargach sromowych. W tym przypadku wargi sromowe nie tylko powodują bóle, ale także swędzenie, a także uczucie pieczenia z charakterystycznym wyładowaniem.
  2. Gardnerella - dysbakterioza pochwy. Cechą charakterystyczną tej choroby jest zapach zgniłych ryb. Czasami pojawiają się pieniste zielonkawe. Jeśli bakteryjne zapalenie pochwy pacjenci skarżą się, że boli wargi sromowe, utrudnione oddawanie moczu.
  3. Kolejny powód, dla którego wargi sromowe bolą -jest to zapalenie gruczołów Bartholina. Ta dolegliwość charakteryzuje się tworzeniem się pieczęci w okolicy warg sromowych. Również kobiety z zapaleniem gruczołów Bartholina zauważają, że usta seksu zaczynają boleć przed i po seksie.
  4. Aby zdiagnozować tę chorobę jest bardzo trudne, tzw. Vulvodynia, z powodu przedłużającego się zapalenia zakończeń nerwowych strefy intymnej. Jest sprowokowany przez tę samą kandydozę i inne infekcje.
  5. Nieprawidłowo wybrana bielizna,nieprzestrzeganie zasad higieny, osłabienie odporności, infekcja - wszystkie te czynniki przyczyniają się do rozwoju zapalenia sromu i pochwy. Manifestacje są typowe: swędzenie, pieczenie, bolesność i obrzęk, zaczerwienienie i pojawienie się ran są możliwe.

Ból warg sromowych w okresie ciąży

Fakt, że wargi sromowe boli podczas ciąży,wiele przyszłych matek narzeka. Z reguły jest to tylko jeden z przejawów zmian hormonalnych, mających na celu zwiększenie ukrwienia. Jednak możliwe jest, że ból warg sromowych wskazuje na żylaki, którym towarzyszy pojawienie się pieczęci.

ból warg w okresie ciąży

Należy poinformować lekarza o takich przypadkach naruszeń, tak szybko, jak to możliwe, ponieważ żylaki mogą być warunkiem wstępnym cięcia cesarskiego i innych nieprzyjemnych konsekwencji.</ P>

Po porodzie ból zranił

Jest to naturalne, że po wargach wargowych urodzeniamoże być chory przez długi czas. Jest to związane z dużym urazem błony śluzowej, rozciąganiem, z pęknięciami i szyciem. W tym okresie najważniejsze jest zapobieganie rozwojowi infekcji, uważne przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarzy.