amputacja szyjki macicy

Do chwili obecnej istnieje kilka sposobówprzeprowadzenie takiej operacji, jak amputacja szyjki macicy. Wszystko zależy od tego, gdzie zlokalizowany jest proces patologiczny, co wymaga interwencji chirurgicznej. Na przykład, z dostępnym hipertrofią pęcherzykową lekarze zwykle wykonują amputację tylko części pochwowej. W tym przypadku powstają klinowe wycięcia obu warg gardła macicy.

Rodzaje operacji
  1. Wykonywana jest amputacja szyjki macicyoperacja, która musi zostać wykonana w przypadku zapalenia wsierdzia. Chorobie tej często towarzyszy pojawienie się polipów szyjki macicy, które często powracają.
  2. Wraz z wydłużeniem szyi macicy wynikto jest pojawienie się przerostu, macica wystaje z pęknięcia seksualnego, co może prowadzić do pojawienia się jej wypadnięcia. W takich przypadkach przeprowadza się wysoką amputację szyjki macicy.
  3. Ciąża po takiej amputacji szyjki macicyjuż nie przychodzi. Dlatego operacja jest prowadzona głównie u kobiet, które już opuściły wiek rozrodczy lub nie planują posiadania większej liczby dzieci.
  4. W przypadku dysplazji szyjki macicy amputację przeprowadza się tylko wtedy, gdy chorobie towarzyszy pojawienie się nowotworów, które zagrażają życiu kobiety.
  5. Z obecnym przerostem i anatomicznymi deformacjami macice szyjki macicy są amputowane zgodnie ze Sturmdorfem.

Podczas wykonywania operacji amputacji szyjki macicy może wystąpić krwawienie, które jest konsekwencją skomplikowanej operacji.

Przygotowanie

Przed operacją, której celemto amputacja szyjki macicy, przeprowadzenie treningu, charakterystycznego dla wszystkich operacji pochwy. Przy zwiększonym wydzielaniu ropy z kanału szyjki macicy zaleca się strzykawkę pochwy lub kąpiel z użyciem roztworów leczniczych.