rak szyjki macicy

Każda choroba nowotworowa jesttragedia dla osoby i rak szyjki macicy - nie jest wyjątkiem. Pomimo faktu, że leczenie tej choroby jest teraz poczyniła znaczne postępy, medycyna nadal nie ma idealne rozwiązanie tego problemu, który nie doprowadzi do poważnych konsekwencji dla kobiety.

Najczęściej kobiety, które przeszły operację raka szyjki macicy, obawiają się o to, jakie będzie ich życie seksualne, czy ciąża jest możliwa.

Powikłania po chirurgicznym leczeniu raka szyjki macicy

  1. Podczas infekowania przylega do macicynarządy na kobiecie można usunąć nie tylko szyjkę macicy i ciało macicy, ale także pochwę (lub jej część), część pęcherza lub jelit. W takim przypadku przywrócenie układu rozrodczego nie jest kwestią. Najważniejsze jest zachowanie życia kobiety.
  2. Jeśli dotyczy to tylko układu rozrodczegosytuacja może być skomplikowana przez utratę macicy, pochwy, jajników. Ale w każdym razie, lekarze starają się zachować jak najwięcej narządów rozrodczych.
  3. W drugim etapie choroby macica może zostać amputowana, ale jajniki starają się zachować, aby nie doszło do zakłócenia tła hormonalnego.
  4. Udanym wynikiem choroby jest usunięcie tylko szyjki macicy. W takim przypadku kobieta może w pełni wyzdrowieć po operacji.
  5. Seks po raku szyjki macicy jest możliwy, jeśli kobieta ma pochwę lub została przywrócona przy pomocy intymnych tworzyw sztucznych.
  6. Jeśli kobieta ma macicę, to po kursie powrotu do zdrowia może nawet pomyśleć o ciąży i porodzie.
  7. W przypadku odległej macicy porody są naturalnie niemożliwe, ale przy zachowaniu jajników nie wpłynie to na atrakcyjność seksualną kobiety i jej życie seksualne. Seks po usunięciu macicy jest fizjologicznie możliwy.

W każdym razie kobieta, która przeszła operacjęzwiązek z rakiem szyjki macicy, nie należy tracić optymizmu, ponieważ możliwość powrotu do pełnego życia zależy tylko od siebie, najważniejsze jest znalezienie siły do ​​tego.