brązowy rozładunek z pochwy

Zdarzają się sytuacje, gdy kobieta ma wyładowaniez pochwy o brązowym zabarwieniu. Ten rodzaj krwawej wydzieliny, zmieszany z wydzielinami pochwy. W normie brązowych wydzielin kobieta nie powinna być, ich pojawienie się może stać się sygnałem choroby.

Brązowe przyczyny wydzieliny z pochwy

  1. Ciemnobrązowy wybór rozładowania zPochwa na początku cyklu jest możliwa przy użyciu niektórych leków antykoncepcyjnych. Preparaty hormonalne mogą prowadzić do długotrwałego rozmazania się brązowych wydzielin, ale po 2-3 miesiącach przyjmowania leku zwykle znikają.
  2. Innym powodem pojawienia się ciemnobrązowej wydzieliny z pochwy jest uraz szyjki macicy lub pochwy podczas stosunku, który znika po kilku dniach w przypadku braku aktywności seksualnej.
  3. Czasami pojawiają się brązowe selekcjeniewielka ilość w okresie dojrzewania hormonalnego lub z początkiem menopauzy, przyczyna jest zwykle - w zaburzeniach hormonalnych, ale ich pojawienie się wskazuje na potrzebę badania kobiety.
  4. W połowie cyklu pojawiają się brązowe wydzieliny podczas owulacji, a także podczas wszczepiania zapłodnionego jaja w czasie ciąży.
  5. W przeddzień okresu miesięcznego brązowego wypisu może pojawić się endometrioza, erozja szyjki macicy.
  6. Czasami brązowy przed miesiączką jest oznaką przedwczesnej menstruacji.
  7. W każdym momencie cyklu takie wydzieliny mogą pojawiać się w dużych ilościach w złośliwych guzach macicy.
  8. Czasami plamienie występuje po badaniach ginekologicznych lub drobnych interwencjach chirurgicznych na szyjce macicy, są one zwykle rzadkie i znikają po kilku dniach.

Wyładowanie brązowe podczas ciąży

Wyładowanie brązowe podczas ciąży jestniekorzystny objaw, który może wskazywać zarówno na oderwanie biopsji i zagrożenie poronieniem, jak i na początek zarodka i poronienia. Przydział brązów jest bardziej prawdopodobny, jeśli chodzi o długotrwały, a nie świeży proces, ale pojawienie się takich wydzielin we wczesnym stadium wskazuje na patologię ciąży i potrzebę konsultacji z ginekologiem.

Zwykle, gdy zaczyna się zagrożenie i poronienie, lekarzwyznacza ultradźwięki, aby ustalić, czy zarodek jest żywy i co powoduje pojawienie się odchodów. W późnej ciąży wyładowanie brązowe może wskazywać zarówno na przedwczesne oderwanie łożyska, jak i na możliwość śmierci płodu i krwawienia z macicy, a także na chorobę szyjki macicy. Czasami brązowy wypływ pojawia się w wigilię porodu podczas wyjścia śluzy z szyjki macicy szyjki macicy.