woda z pochwy

Wycie rzadkie z pochwyprzeszkadzają kobietom, ale jeśli powstają, to kobiety są w większości przestraszone, co sugeruje, że coś jest nie tak. Tymczasem sytuacja, w której to normalne, że wydzielina z pochwy jest jak woda jest wszechobecna, chociaż nie jest konieczne relaksowanie się i lepiej jest skonsultować się z lekarzem.

Woda z pochwy jest normalna

Więc to normalne, że woda wypływa z pochwy, gdy:

  • występuje u dziewcząt na samym początku dojrzewania, ponieważ ich żeński układ rozrodczy zaczyna być włączony do pracy;
  • obserwuje się owulację (wydajność jaja), ponieważ zmienia się poziom żeńskich hormonów, co jest przyczyną takich wydzielin;
  • wkrótce spodziewane jest przybycie miesiąca, ponieważ w tym czasie krążenie w endometrium jest maksymalne i gromadzi się w nim płyn;
  • kobieta kąpie się w stawie lub w łazience, gdy woda wnika do pochwy, a następnie wypływa.

Woda z pochwy jako objaw choroby

Tymczasem istnieją choroby, których jednym z przejawów jest woda wypływająca z pochwy. Może to być:

  1. Zapalenie błony śluzowej jamy macicy to przewlekłe zapalenie wewnętrznej jamy macicy, które zaburza procesy biochemiczne w błonie śluzowej (obfite wydzielanie, czasem z nieczystościami krwi i często z nieprzyjemnym zapachem).
  2. Salpingoophoritis jest zmianą zapalnąjajników i rurek, powodując przekrwienie surowiczego płynu w jajowodzie, który wlewa się do macicy, a następnie - przez pochwę. Przydziały są początkowo wodniste, a wraz z postępem infekcji stają się ropiejące, gęste.
  3. Choroba szyjki macicy (często złośliwa), w wyniku której limfa pływa po naczyniach nowotworowych (obfite wydzielanie z domieszką komórek krwi).
  4. Bakteryjne zapalenie pochwy - poważny bakteryjne pochwy, zmiany, którym woda płynie z pochwy rybim zapachu, stopniowo staje się gęsta i żółto-zielone.