Kto wynalazł rower

"Nie wynajduj ponownie koła!" - na pewno to słyszałeśfrazę, a nawet ją wymawiać. Kiedy tak mówią, zwykle chcą podkreślić prostotę sprawy, gdy jakiekolwiek odchylenia tylko komplikują, ale w żaden sposób nie przyspieszają jej procesu. Ale, paradoksalnie, niewiele wiemy o wynalezieniu roweru. Na przykład, wiesz, w którym roku wymyślili rower? Najprawdopodobniej nie. A kto wymyślił pierwszy rower? Też nie wiesz? Nasz artykuł jest dla Ciebie!

Jak mówią w słynnym powiedzeniu,nigdy nie jest za późno na naukę. I nie jest to wstyd, że czegoś nie wiem, to wstyd, że nie chce się uczyć czegoś nowego. Dlatego porozmawiamy o bardzo prostym i bardzo skomplikowanym urządzeniu - rowerze.

Kto pierwszy wynalazł rower?

Natychmiast spieszymy do obalenia jednego wspólnego mitu. Rower został wymyślony nie przez Leonarda da Vinci. Słynna postać, która podobno należy do szczotki Leonarda, w rzeczywistości nie jest.

Nie było też potwierdzenia legendy, że rower został wymyślony przez chłopa Artamonova i że nadal jest przechowywany w jednym z muzeów Nizhny Tagil.

W rzeczywistości rower, w nowoczesnym tego słowa znaczeniu, nie został wynaleziony natychmiast. Jego doskonałość była co najmniej 3 etapy.

W 1817 r. Niemiecki profesor Baron Carl vonDrez wynalazł coś w rodzaju skutera. Składał się z 2 kół i nazywał się "Walking Machine". A później rodacy nazwali ten skuter wózkiem (na cześć twórcy Drezy). W 1818 roku baron Karl von Dres opatentował swój wynalazek. Kiedy dowiedzieli się o skuterze w Wielkiej Brytanii, był nazywany "dandy-chorz". W latach 1839-1840 w małym miasteczku na południu Szkocji kowal Kirkpatrick Macmillan udoskonalił maszynę do chodzenia, dodając pedały i siodło. Rower McMillana był bardzo podobny do nowoczesnego roweru. Pedały musiały być popchnięte, one z kolei obróciły tylne koło, a przednie można było obrócić za pomocą kierownicy. Z nieznanych nam powodów wynalazek Kirkpatricka Macmillana pozostał mało znany i szybko został o nim zapomniany.

W 1862 roku Pierre Lalman postanowił dodać do "dandy"pedały chóru (Pierre nie wiedział nic o wynalezieniu Macmillana). I w 1863 roku zrealizował swój pomysł. Wiele z jego produktów uważa się za pierwszy na świecie rower, a Lalman, odpowiednio, twórca pierwszego roweru.

Twoje pytanie "Kto wymyślił pierwszy rower?" niezmiennie rodzi kolejne, nie mniej interesujące"Kiedy został wynaleziony?" Rok wynalezienia roweru można rozważyć także w 1817 roku, "maszyna do chodzenia" została wynaleziona w roku 1840 i 1862. Ale jest jeszcze inna data związana z wynalezieniem roweru - w 1866 roku, kiedy rower Lalmana został opatentowany.

Od tamtej pory rower poprawiał się wraz z każdymrok. Zrobiono materiały, z których wykonano rower, sam projekt oraz średnice i stosunki rozmiarów kół. Jednak zasadniczo nowoczesny rower nie różni się zbytnio od roweru Lalman.

Gdzie wymyślili rower?

Jeśli założymy, że pierwszy rower został wymyślony przez Pierre'aLalman, wówczas miejsce urodzenia roweru to Francja. Jednak Niemcy wierzyli, że rower wynaleziono w ich ojczyźnie. Po części jest to również prawdą, ponieważ gdyby nie wynalazek barona Carla von Dresa, Lalman by nie pomyślał

Po co wyważać koło?

popraw to. </ P>

Ale także o Szkocji, nie powinniśmy zapominać. Prototyp roweru, zaprojektowany przez Kirkpatrick Macmillan, w rzeczywistości niewiele różni się od wynalazku Pierre'a Lalmana.

"Po co wyważać koło?"

To wyrażenie stało się mocno w naszym słowniku. Kiedy jest wymawiany, oznaczają bezużyteczne prace nad stworzeniem czegoś, co od dawna znane jest wszystkim. Wyrażenia tego rodzaju są używane w wielu krajach. Ale, co ciekawe, wzmianka o rowerze jest charakterystyczna tylko dla krajów postradzieckich. I dlaczego mamy taką miłość do rowerów?