jak nauczyć się łyżwiarstwa

Istnieje wiele rodzajów zabawnychWychodząc zimą - na przykład jazda na łyżwach. Niestety, nie wszyscy z dzieci na wczesnym dzieciństwie łydli i teraz mogą pochwalić się doskonałymi umiejętnościami. Na każdym lodowisku można zobaczyć kilka osób, które ledwie trzymają się za nogi. Aby nie być w tej sytuacji, a nawet wiedzieć, co robić w tym, musisz przygotować się z wyprzedzeniem i nauczyć się prawidłowo jeżdżać.

Jak nauczyć się łyżwiarstwa: wyboru sprzętu

Jeśli interesujesz się tym, jak nauczyć się łyżwiarstwa, prawdopodobnie nie masz jeszcze łyżew lub po prostu planujesz je kupić. Pamiętaj o ważnych zasadach:

 1. Dziewczyny są najłatwiejsze do przyzwyczaić się do "łyżek figurowych" - tych, które są tworzone na łyżwiarstwo figurowe. Nadal jest hokej, ale to dla chłopaków.
 2. Koniecznością trzech warstw grubych skarpet jest mit. Potrzebujesz ciepłych skarpet i rozmiaru łyżwy. Nie przyjmuj więcej niż 2 rozmiary - jeśli łyżwiarze wisi na nogach, nie możesz na nich stać, możesz wymazać nogi i na ogół nie ucz się niczego.
 3. Wałek nie jest zbyt ciepły - w tym procesie Jazda na łyżwach będzie gorąco. Lepiej jest, jeśli jest to termo-krótkie spodenki i krótka sukienka z dzianiny, ciepłe legginsy i sweter z wełny. I na górze - sinteponovaya kurtka. Jeśli lodowisko jest przykryte, można zrobić bez płaszcza. Ale w każdym przypadku należy wziąć rękawice lub rękawiczki, aby delikatna skóra rąk nie uległa zużyciu (i nie będziesz się obawiać tak dużo upadku).
 4. W ubraniu powinieneś być wygodny i nie czuć się zmartwiony upadkiem. Kilka razy do upadku wciąż trzeba, ale nie musisz się tego obawiać - prawdopodobnie nawet nie będziesz miał siniaka.

Zebrany w ten sposób i wybierając łyżwy, możesz rozpocząć naukę techniki jazdy na nartach. Bądź przygotowany na to, że zanim się nauczysz, jak dobrze łyżwiarstwo, masz długą drogę.

Jak nauczyć się łyżwiarstwa?

Więc jesteś na lodowisku. Po pierwsze, starannie koronuj łyżwy: niech będzie trochę trochę ciasno. Łatwiej jest poluzować sznurowanie nieco później, niż przedostanie się do kostki urazu kostki. Jeśli wszystko jest gotowe, uczymy się łyżwiarstwa:

 1. Kiedy wstajesz na lodzie, nie stój z równymi nogami - niech będą lekko zgięte w kolanach.
 2. Palce stóp są skierowane do wewnątrz, kładąc nogi lekko do stopy. To jest twoje główne stanowisko. Więc stoisz na wewnętrznych krawędziach ostrzy twojej łyżwy.
 3. Nie pchnij zęba przed grzbietem - możesz spaść!
 4. Aby iść, rozłóż nogibok i pchnąć jedną nogę, prostując drugą nogę i przenosząc na nią ciężar ciała. Historia brzmi trudno, ale w praktyce - to bardzo prosty ruch.
 5. Pytanie, jak nauczyć się hamować na łyżwach,jest jednym z najtrudniejszych. W tym czasie, kiedy przenieść ciężar ciała na jedną nogę, trzeba drugą krawędź lub pięty do doprowadzenia do przodu. Nie próbuj hamować za pomocą zębów, możesz spaść.
 6. Najważniejsze jest regularne szkolenie! Pod koniec godziny będziesz mógł świętować swoje sukcesy. Najważniejsze, nie bój się upaść!
 7. Na pytanie, jak szybko jeździć na deskorolce, powinieneś pójść trochę później, kiedy już jesteś

  jak jeździć z tyłu

  opanowali hamowanie i przesuwanie się w wolnym tempie. Jednakże zdasz sobie sprawę, że aby rozwinąć szybkość, musisz wykonywać te same ruchy, ale w przyspieszonym tempie.
 8. Po opanowaniu szybkiej jazdy na łyżwach i poczuciu pewnościsiebie na lodowisku, możesz zacząć pytać, jak jeździć w tył. Aby to zrobić, wykonuj czynności podobne do zwykłej jazdy na łyżwach do tyłu. Nie zapomnij przenieść ciężaru ciała z nogi na nogę - a to zadziała!

Najważniejsze jest ćwiczenie. Nie poddawaj się przed niepowodzeniem, pamiętaj, aby nauczyć się jeździć regularnie, co najmniej kilka razy w tygodniu. W każdym razie postęp jest różny - ale niektórym udaje się zrobić 3-5 lekcji na lodzie.