jaki rower najlepiej wybrać

Kolarstwo jest pięknerozrywkę i doskonały sport, który zapewnia istotną pomoc. Aby to ćwiczenie przynosiło maksymalne korzyści i przyjemność, należy wybrać odpowiedni "koń żelazny". Dziś na rynku jest tak wiele asortymentów, że po prostu nie wiesz, który rower wybrać, ale istnieją pewne zasady, po których możesz wybrać dla siebie rower, który spełni Twoje wymagania.

Który rower wybrać?

Z reguły rower jest wybierany zgodnie z następującymi parametrami:

  • Rama ramy;
  • ciężar;
  • akcesoria;
  • Marka;
  • Projektowanie i tak dalej.

Ale zanim zaczniesz kupować rower,Należy zdecydować, czego potrzebujesz (do uprawiania sportu, tylko do podróży itp.) I dokąd pójdziesz (miasto, góry itp.).

Który rower wybrać miasto?

Do jazdy po mieście, drogaRower, co do zasady, takie modele są wyposażone w kosze, pnie, regulowaną kierownicę i wygodne siedzisko. Rowery drogowe wyposażone są w hamulce ręczne i stopowe, a amortyzatory są zazwyczaj nieobecne.

Który rower wybrać do jazdy na obszarach górskich?

Rowery górskie mają solidne koła, grubeopony, mocna rama, przód, czasami amortyzatory tylne. Dzięki tym cechom możesz spokojnie wspinać się po stromym wspinaczce lub zejściu na taki rower.

Który rower nadaje się do wykonywania skomplikowanych sztuczek?

BMX, to jest to, czego potrzebujesz dla miłośników ostrychodczucia. Rowery te zazwyczaj nie mają siedzibę, ponieważ Nie są przeznaczone do jazdy, ale do wykonywania sztuczek. Modele te są niewielkie rozmiary, mają silną dolną ramę i nie mają przełącznik prędkości.

Który rower jest odpowiedni dla turystów?

rower, co wybrać

Vetoglobids, to są te modele, dla których wybranosami są ludźmi zaangażowanymi w turystykę. Te rowery są w stanie rozwinąć dobrą prędkość, mieć solidną ramę, przełącznik prędkości, hamulce, a co najważniejsze pojazd ten jest przystosowany do jazdy po normalnej drodze i na terenie górskim.

Który rower jest odpowiedni do jazdy z dużą prędkością?

Do tych celów należy wybrać autostradęrower. Wyróżnia się bardzo lekką i niską ramą, bez zawieszeń, wąskimi kołami, niską kierownicą. Rower waży trochę, dzięki czemu można na nim uzyskać przyzwoitą szybkość.