jak wybrać rower dla kobiety

Wiele kobiet próbuje się wspieraćdobry kształt i do tego odwiedzić centra fitness, baseny, "siedzieć" na diecie, angażować się w różne sporty. Być może jednym z najskuteczniejszych sposobów utrzymania tonu w ciele jest jazda na rowerze. Ten rodzaj sportu przyniósł nie tylko przyjemność, ale korzyścią jest to, że "żelazny koń" powinien ci odpowiadać i spełniać wszystkie twoje wymagania. Niewiele osób płci pięknej wie, że istnieją rowery zaprojektowane specjalnie dla dziewcząt, więc spróbujemy wymyślić, jak wybrać rower dla kobiet.


Jak wybrać rower dla kobiet?

Aby wybrać odpowiedni rower, należy wziąć pod uwagę kilka punktów:

  1. Siodło. Lepiej, żeby taki "detal" twojego lekarstwaRuch był trudny, co dziwne, to siodło jest o wiele wygodniejsze niż miękkie. Ponieważ Kobiece biodra są znacznie szersze niż męskie, wtedy siodło powinno być szersze i krótsze. Pamiętaj, że jeśli masz zamiar jeździć na rowerze w sukience lub spódnicy, siodło powinno mieć krótki nos.
  2. Rama. Kobiecy rower od mężczyzny wyróżnia niskiramy, znowu, to jest spowodowane faktem, że zanim kobiety wolały nosić spódnice, a nie spodnie. Możesz wybrać dla siebie "żelaznego konia" i wysoką ramę, co było najważniejsze.
  3. Rozmiar. Rozmiar roweru jest zwykle wybierany zgodnie ze wzrostem kobiety. Z reguły producenci określają długość ramy pod siedzeniem, a liczby te odpowiadają pewnemu wzrostowi.
  4. Kierownica. Zwykle modele kobiece rowerów mają węższą i dłuższą kierownicę.

Korzystanie z rowerów dla kobiet:

  • przywraca pracę układu nerwowego, pomaga radzić sobie z depresją;
  • poprawia krążenie krwi w żyłach, co oznacza, że ​​pomaga w żylakach;
  • korzystnie wpływa na pracę serca;
  • rozwija koordynację;
  • wspomaga utratę wagi;
  • podnosi uważność itp.