lekkoatletyka dla dzieci

Lekkoatletyka dla dzieci - najbardziej naturalnerodzaj sportu. Ledwo nauczył się chodzić, pipsqueak natychmiast stara się opanować różne rodzaje bieganie i skakanie, wszystkie te działania nie tylko pomóc wyrzucić nadmiar energii, ale rozwijać ciało. Dla ludzkiego ciała bieganie ma ogólnie wzmocnioną właściwość, która przyczynia się do harmonijnego rozwoju całego ciała jako całości, a nie do jakiejkolwiek jego części. Ponadto wytrzymałość jest hartowana, co jest bardzo ważną własnością dla każdej osoby.

Lekka atletyka dzieci: nie dawaj dziecku?

Lekka atletyka dla dzieci jest bardzoprzydatne i konieczne, ale ważne jest, aby Twoje dziecko miało do nich tendencję. Na szczęście sport ten pozwala ci samodzielnie, poprzez monitorowanie dziecka, określić, czy Twoje dziecko nadaje się do takich czynności. Spójrz więc na obecność następujących czynników:

  • dziecko jest mobilne, uwielbia biegać i skakać;
  • dziecko często jest kierownikiem gier dziecięcych;
  • ulubiona rozrywka dziecka - do udziału w konkursach z innymi dziećmi na siłę i zręczność;
  • Twoje dziecko jest przywiązane do przywództwa i wie, jak tolerować porażkę;
  • dziecko jest harmonijnie rozwinięte i silne fizycznie.

Jeśli wszystko to lub większość z tych faktówjest miejsce, w którym można być, wtedy twoje dziecko jest odpowiednie dla tego rodzaju treningu. Ważne jest, aby zrozumieć, że aktywność fizyczna i nadaktywność to dwie różne rzeczy. Nadaktywne dziecko nie powinno być oddawane takiej sekcji - to wyczerpuje zarówno siebie, jak i jego trenera. Zjawisko to odnosi się bardziej do sfery mentalnej życia, a lekkoatletyka nie może wpływać na to pozytywnie.

Sekcja lekkoatletyczna dla dzieci

Jeżeli lekkoatletyka w szkole zwykle korzystanajbardziej zróżnicowane obszary tej bardzo obszernej koncepcji, wyspecjalizowane szkoły sportowe w lekkiej atletyce zakładają wybór konkretnego kierunku. Jest ich kilka:

  • ćwiczenia w bieganiu;
  • skoki: w wysokości, długości, z biegunem, potrójny skok;
  • lekkoatletyka;
  • Rzucanie pocisków: dysk, młotek, włócznia, jądro;
  • dookoła i sztafety.

Oczywiście należy wybrać tylkowraz z dzieckiem, kierując się jego umiejętnościami i zainteresowaniami. Ze względu na fakt, że lekkoatletyka jest znana dziecku przez szkołę, warto dowiedzieć się, co lubi najbardziej lub porozmawiać z jego nauczycielem wychowania fizycznego.

Warto to zrozumiećbudowa ciała i dziedziczność (często odgadnąć, jak dziecko będzie rosło, można przez ciało rodziców). Na przykład wszelkie skoki (zarówno w wysokości, jak i długości) są najlepsze dla dzieci o długich nogach. Ale najlepszymi biegaczami są ludzie o lekkiej, cienkiej skórze i krótko rosnący. Jeśli dziecko ma nadwagę, trudno będzie mu osiągnąć sukces w tym sporcie, ale zajęcia mogą pomóc dziecku w kontrolowaniu wagi.

lekkoatletyka w szkole

Jeśli Twoje dziecko jest skłonne do pracy zespołowej, możesz przekazać je do sekcji wyścigów sztafetowych - tutaj główną rolę przypisuje się spójności całego zespołu.

Do plusów lekkoatletyki, które zazwyczaj są kochanedzieci, można również przypisać fakt, że tego rodzaju sport kosztuje rodziców tańsze niż reszta. Wszystko, czego potrzeba, to sportowy kombinezon sportowy i specjalne sportowe trampki, które zmniejszają obciążenie stawów i chronią dziecko przed ryzykiem kontuzji. Nie zapominaj, że dawanie dziecku takich sekcji jest w wieku od 7-8 do 11 lat - jest to idealny wiek zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.