gimnastyka dla chłopców

Z reguły wszyscy dążą do oddania syna w sekcji,gdzie nauczą cię, abyś wstał dla siebie. Jednak nie zmniejsza to popularności tego typu ćwiczeń, takich jak gimnastyka dla chłopców. Kręgi gimnastyczne są oczywiście bardziej popularne wśród dziewcząt, ale mogą przynieść wiele korzyści silnemu seksu. Przed przekazaniem dziecku gimnastyki warto dokładnie zrozumieć wszystkie jego formy i określić kierunek.

Sportowe rodzaje gimnastyki

Przede wszystkim trzeba odróżnić naprawdę sportowe rodzaje gimnastyki od zwykłej gimnastyki. Tak więc, na sportowe rodzaje gimnastyki oficjalnie noszą takie dyscypliny:

  • gimnastyka sportowa;
  • gimnastyka artystyczna;
  • akrobatyka sportowa;
  • aerobik sportowy.

Czasem elementy gimnastyki znajdują się w innych dyscyplinach, ale aby zostać gimnastyczką, trzeba wybrać jedną z czterech możliwych opcji.

Charakterystyka sportowych rodzajów gimnastyki

Nie wszystkie rodzaje gimnastyki są odpowiednie dla chłopców. Przyjrzyjmy się wszystkim typom bardziej szczegółowo i określmy ich główne cechy:

Gimnastyka sportowa

Jest to olimpijski sport wielosportowy, w którymobejmuje (dla mężczyzn) - ćwiczenia na pierścieniach, na poprzeczce, na koniu, na nierównych prętach, ćwiczeniach na podłodze, a także wspomagające skoki. Zasadniczo w takich lekcjach trenerzy zawierają elementy i ćwiczenia z akrobatyki, gimnastyki artystycznej, gier, choreografii i innych.

Gimnastyka rytmiczna

Ten sport jest wyłącznie żeński. Obejmuje to różne elementy tańca, które można wykonywać tak, jak z różnymi przedmiotami w rękach, i bez nich. Jest to także sport olimpijski.

Akrobatyka sportowa

Ten sport oznacza coś innegozawody i mistrzostwa. Akrobatyka obejmuje trzy grupy ćwiczeń: skoki akrobatyczne, ćwiczenia parami i grupami, ćwiczenia na trampolinie. Możesz prowadzić trening na siłowni i na boisku sportowym.

Aerobik sportowy

Ten sport wymaga wykonywaniaciągły kompleks ćwiczeń, który obejmuje kombinacje technicznie złożonych ruchów acyklicznych, różnych elementów interakcji między partnerami, które są złożone pod względem złożoności. Aerobik sportowy oznacza indywidualne występy, mieszane pary, trójki i szóstki w różnych kompozycjach. Podstawą choreografii są podstawowe kroki aerobowe i ich różne połączenia. Od 1995 roku jest to dyscyplina olimpijska.

Gimnastyka dla chłopców: czy to niebezpieczne?

Wielu boi się gimnastyki i akrobatyki,Ponieważ te sporty wydają się najbardziej traumatyczne. Wręcz przeciwnie, przed wykonaniem każdego elementu jest on sortowany na kilka małych i prostych, co pozwala ulepszyć wykonanie do automatyzmu i wykonać je tak łatwo i naturalnie, jak zwykłą salto. Dzieci w gimnastyce nigdy nie są niezdarne i niepobrane, ponieważ dyscyplina i koordynacja ruchów są zdecydowanie ich mocną stroną!

W takim treningu rozwija się nie tylko zręczność i koordynacja ruchów, ale jestem całym układem mięśniowym.

dzieci w gimnastyce

Z powodu zróżnicowanego obciążenia ma to miejscerównomiernie, a ci sportowcy zawsze wyglądają szczupli i sprawni. Szybkie ruchy, wypełnione treningiem, doskonale rozwijają układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, dzięki czemu ich praca jest harmonijna i harmonijna. </ P>

Regularne obciążenia wzmacniają kości i stawy,co z kolei pozwala zmniejszyć ryzyko obrażeń. Ponadto dziecko, które wykonuje różne sztuczki i ćwiczenia od 5-7 lat, wie, jak się grupować, co pozwala mu nie bać się przypadkowych obrażeń i czuć się pewnie w każdej sytuacji.