rodzaje lekkoatletyki

Wszystkie rodzaje lekkoatletyki są najbardziejnaturalny sport dla osoby. Od najmłodszych lat uczymy się chodzić i biegać, rzucać piłkę - a ścieżka i pole to wszystko znane z dziecięcych opcji, ale tylko w nieco bardziej skomplikowanej formie. Prawdopodobnie wynika to z organicznej atletyki, która tak dobrze wpływa na zdrowie. Ponadto jest to jeden z najstarszych sportów znanych ludzkości od 776 pne.

Lekkoatletyka lekkoatletyka: sport

Rodzaje atletyka zupełnie inna: to obejmuje szlaki turystyczne i wiele ras, w tym wyścigów biegowych i sprintach, a także wszechstronnych rodzajów techniczne, takie jak skoki i rzuca:

 • uruchom (przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo poniżej);
 • skoki: w wysokości, długości, z biegunem, potrójny skok;
 • lekkoatletyka;
 • Rzucanie pocisków: włócznia, dysk, młotek, jądro;
 • wszystko dookoła.

Z całej tej różnorodności, największejpopularność wśród fanów osiągnęła właśnie sporty przełajowe - to bezpłatny i przyjemny sposób na utrzymanie piękna i zdrowia ciała. I nie ma potrzeby stosowania specjalnego sprzętu - tylko dobre buty do biegania i dres. Uwierzcie mi, w porównaniu z innymi sportami jest to bardzo mały wydatek!

Dzięki skokom z lekkiej atletyki wszyscy nas wprowadzamywciąż w szkole. Zwykle, po zajęciach, studenci, którzy odnoszą szczególne sukcesy w tej dziedzinie, są zachęcani do odwiedzenia sekcji poświęconej dalszemu rozwojowi umiejętności, skąd prowadzą bezpośrednio do miasta, regionalnych konkursów i dalej do mistrzostw świata.

Różnorodność na polu i to wszystko dookoła -jest to rodzaj zawodów, w których zawodnicy rywalizują w więcej niż jednej dyscyplinie, ale w różnych dyscyplinach, co pozwala zidentyfikować najbardziej rozwiniętego multilateralnie sportowca. Co zaskakujące, kobiety, które są zaangażowane w wszystko dookoła i mają dobry przebieg w dowolnej odległości i skacze w długości lub wysokości, są w stanie wygrać w zawodach nawet wąscy specjaliści, którzy konkretnie brali indywidualne gatunki.

Lekkoatletyka lekkoatletyka: bieganie

Lekkoatletyka do biegów przełajowych jest dość zróżnicowana, niektóre wymagają wytrzymałości, inne - zdolność do szybkiego rozwijania prędkości. Obejmują one różne warianty:

 • sprinty (standardowe odległości - 100 m, 200 mi 400 m);
 • bieg barierowy (100 m, 400 m);
 • bieg na średnich dystansach (zazwyczaj średnie odległości oznaczają dystans od 800 do 3000 m, tu również bieg z przeszkodami na 3000 m);
 • działa na duże odległości (standardowe dwa z nich - 5000 mi 10 000 m);
 • krzyż (bieg na biegówkach);
 • maraton (biegnący wzdłuż trasy na bardzo duże odległości);
 • Przekaźnik (najbardziej dominujący typ bieżni i lekkoatletyka, w tym następujące opcje: 4 × 100 m, 4 × 200 m, 4 × 400 m, 4 × 800 m lub 4 × 1500 m).

Lekkoatletyka można ćwiczyć zarówno napoziom profesjonalny i amatorski. W USA wielu mieszkańców miast i małych miast regularnie robi jogging na średnich dystansach

skacząc lekkoatletyka

aby utrzymać ciało w formie. Ponadto takie ćwiczenia doskonale wzmacniają układ sercowo-naczyniowy i płuca, promują wytrzymałość i napięcie mięśni. Co więcej, jest to bieg, który jest głównym wrogiem tłuszczu depozytów na brzuchu.</ P>

Ponadto, jak łatwo zauważyć, typy biegania wLekkoatletyka nie wiąże się wyłącznie jedną klasę: Relay wymaga szczególnej koordynacji zespołu i dlatego rozwija ducha zespołu i pracy zespołowej.

Nawiasem mówiąc, dzieci są podane w sekcji lekkoatletycznejmoże wynosić od 7-8 lat. W tym wieku ciało jest już gotowe na takie obciążenia, a poza tym, jeśli okaże się, że dziecko ma taką możliwość, w przyszłości będzie mógł uprawiać sport profesjonalnie.