niezwykłe sporty

Wszyscy znamy wiele różnychrodzaje sportów. Od prostej piłki nożnej, koszykówki, lekkoatletyki, do curlingu, bilarda i cheerleaderek. Ale na świecie istnieje wiele innych niezwykłych gatunków - unikalnych, interesujących, niezwykłych, a czasem wręcz szalonych. Będzie to o najbardziej nietypowym sporcie, wymyślonym przez ludzi z kreatywnym sposobem myślenia, który niewątpliwie zasługuje na uwagę.

Gibbing

Jibbing spodoba się tym, którzy nie potrafią opanować deskorolki lub filmów. Wszystko, czego potrzeba do takiego hobby, to para trampek ze specjalnym wpustem do zsuwania się na poręczy.

Bossabol

To bardzo spektakularna wersja brazylijskiej plażysiatkówka. Gra odbywa się na specjalnej platformie wyposażonej w trampoliny i pozwala graczom latać wysoko ponad siatką. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystko jest proste, ale w rzeczywistości jest to bardzo złożony skoordynowany sport.

Skibob

Ten rodzaj sportu jest szczególnie bliski miłośnikom sportów zimowychrozrywka. Zamiast nart i desek snowboardowych w skibobe odbywa się jazda na łyżwach - rower z nartami. W przeciwieństwie do jazdy na nartach i snowboardzie, skibob jest mniej niebezpieczny i traumatyczny, a emocje są praktycznie takie same.

Shahboks

Prekursorem tego sportu jest Finlandia. Przez 11 rund, sportowcy grają w szachy, a następnie idą na ring i pole. Wyznaczana jest suma punktów zdobytych i zwycięzcy.

Poza poszczególnymi gatunkami, istnieją interesujące sporty, które obejmują grę zespołową. Na przykład - piłka nożna. Ten rodzaj futbolu nie jest mniej spektakularny, aleinformatyczność przewyższa nawet klasycznego protoplasty. Pole, bramka i liczba graczy są takie same, ale na polu dwie piłki - różowa i niebieska. W meczu dopuszcza się nieograniczoną liczbę zmian, zamiast dwóch sędziów, gra oferuje cztery - dwie za każdą piłkę. Kolejna różnica od wersji klasycznej - brak spalonej.

Hurling

To bardzo emocjonalna gra - mieszanka hokeja,piłka nożna i baseball. Uniform piłkarski, hełm hokejowy i kij podobny do kija baseballowego. Istotą gry jest zdobycie jak największej ilości bramek w celu przeciwnika.

Conker

Gra została przejęta przez starszegoAngielscy uczniowie. Istotą tego jest to, że koń (rodzaj kasztana) jest nawleczony na linę, a dwóch graczy na przemian próbuje uderzyć kasztanem w kasztana przeciwnika, aż spadnie z koronki. Twórz na przemian trzy trafienia,

bossabol

przegrany to ten, którego kłykcia najpierw spada.</ P>

Oprócz powyższych istniejąwiele ciekawych, nowych i zawiłych gier sportowych. Najbardziej nietypowe sporty często mają nazwy spółgłoskowe. Swamp piłka nożna i podwodny hokej, wyścigi na kosiarkach i wyścigi na ser, sauna sportowa i fińskie jogging z żonami.

Świat sportu jest zróżnicowany i szybko się rozwijatempo. Nic dziwnego, że w niedalekiej przyszłości na Igrzyskach Olimpijskich będziemy mogli oglądać Mistrzostwa na kopniakach w goleń, rzucaniu ręcznikami, ściganiu się na łóżkach i wielu innych niezwykłych sportowych grach i sztukach walki.