rodzaje gimnastyki

Gimnastyka to wspaniały sport,nie tylko w celu poprawy ich zdrowia fizycznego, ale także ich stanu emocjonalnego. Główne rodzaje gimnastyki: sport, zdrowie i stosowane. Dzisiaj interesuje nas pierwszy kierunek, w którym odbywają się zawody.

Rodzaje gimnastyki

Gimnastyka to system ćwiczeń,które wymagają pewnego treningu i siły fizycznej, ponieważ zawierają dość złożone elementy. Jest to jeden z najstarszych sportów. Na liście programów gimnastycznych Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku. Do tej pory ten sport jest bardzo popularny. Do sportów należą: akrobatyczne, artystyczne, sportowe i gimnastyczne.

Rozważmy każdy sport gimnastyki sportowej:

  1. Akrobatyczny. Sugeruje realizację niektórych ćwiczeń, które opierają się na utrzymaniu równowagi i rotacji. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją 3 grupy ćwiczeń: skoki, ćwiczenia w parach i grupach.
  2. Artystyczny. Sportowcy wykonują różne ćwiczenia dlamuzyka. Dozwolone jest używanie takich rzeczy jak taśma, piłka, obręcz itp. Ten rodzaj gimnastyki rozwija doskonałą elastyczność, koordynację, a także poprawia kondycję wszystkich mięśni.
  3. Odzież sportowa. Zawodnicy rywalizują na pewnomuszle, a także w bezpłatnych ćwiczeniach i skokach wspierających. Rodzaje muszli artyleryjskich gimnastyki: ćwiczenia na podłodze, koń, pierścienie, skok wspierający, bary, poprzeczka i kłoda.
  4. Polecenie. Zawody odbywają się między kobietami, mężczyznami, a także w zespołach mieszanych, które mogą liczyć od 6 do 12 osób. Rodzimą krainą tego kierunku jest Skandynawia.

Zawody odbywają się zgodnie z określonymi zasadami,a sędziowie muszą spełnić wiele wymagań, których należy koniecznie przestrzegać. Dotyczą one zarówno poprawnego wykonania ćwiczeń, jak i wyglądu sportowca.