białko jajka

Spośród wszystkich rodzajów białek, które są dostępne wObecnie białko jaja uznaje się za najlepsze, łącząc maksymalną wartość biologiczną i ogólną wydajność. To unikalny produkt zawierający kompletny kompleks składników odżywczych niezbędnych dla organizmu człowieka.

Białko białka

Należy zauważyć, że pełny kompleks aminokwasówJest dostępny tylko w pełnym jajku, składającym się z białka i tłuszczów. Jednak w praktyce sportowcy z reguły używają tylko białej jajek, ponieważ żółtko zawiera tłuszcze. Z jednej strony jest to właściwe podejście, z drugiej strony - z powodu tego wyboru znacznie traci się potencjalne korzyści z jedzenia jaj.

W białku jajka zawiera 11 g białka na 100gramy. Oznacza to, że sportowiec, który potrzebuje 110 gramów białka, musi zjeść kilogram białych jaj. Jest to dość trudne ze względu na fakt, że lekarze generalnie nie radzą, aby zaangażować się w jaja i systematycznie jeść więcej niż 3 sztuk dziennie.

Warto rozważyć, że białko jest surowym jajkiemjest przyswajalny tylko o 50-60%, gdy oba te same białka, ale w postaci gotowanej są wchłaniane przez ludzkie ciało o 95%. Stąd prosty wniosek - należy jeść gotowane jaja, a nie surowe.

Na szczęście białko jajeczne, które można znaleźć w sklepach żywieniowych, wykonuje się z całych jaj, dzięki czemu można liczyć na jego maksymalne korzyści dla organizmu.

Jak zrobić białko jajeczne w domu?

Wielu rzemieślników pragniezrobić białko jajeczne. Z reguły wszystko sprowadza się do tego, że po prostu gotują jajecznicę (w wodzie bez powłoki) i nazywają to "izolować". Oczywiście, zgodnie z tą technologią, można dostać tylko zwykłe gotowane jajko.

Aby otrzymać izolowane białe jajanajnowocześniejsze technologie, wyrafinowany sprzęt i wielokrotne oczyszczanie końcowego produktu, który eliminuje cząsteczki tłuszczu i nasyca produkt maksymalnie białkami.

Stąd prosty wniosek: Nie trać czasu i nie tłumacz go. Jeśli chcesz uzyskać masę mięśniową bez stosowania żywienia sportowego, wystarczy tylko jaja, mięso, ryby, twaróg, drób w diecie - wszystko to powinno być na stole codziennie i w dość dużych ilościach, ponieważ dzienna szybkość atlety wynosi 1,5-2 grama białka za każdy kilogram masy ciała.

Jak wziąć białko jajka?

Przy wyborze dawki i czasu spożycia jakiegokolwiekIstnieją dziesiątki niuansów w odżywianiach sportowych, a we wszystkich z nich można indywidualnie zrozumieć, przy pomocy doświadczonego trenera lub dietetyka. Ważne jest rozważenie wielu czynników: masy ciała, ilości białka zawartego w podstawowej diety, celu treningu i wiele innych.

Jak wspomniano powyżej, dla każdego kilograma masy potrzebujesz 1,5 g białka, tj. osoba ważąca 60 kg powinna przyjmować 90 gramów białka dziennie. Jest to jednak ogólna zasada, a jeśli nie jesteś wegetarianinem,

białko jaja jak wziąć

całkowicie odrzucając jakiegokolwiek białka, to powinieneś dokonać korekty ilości białka, które jest już zawarte w twojej diecie.</ P>

Produkty białkowe to mięso, drób, ryby,produkty mleczarskie, rośliny strączkowe. Oblicz, ile razy dziennie spożywasz takie produkty, dowiedz się w otwartych źródłach ich składu, kalorii i parametrów białka. Poprzez proste obliczenia określ, ile białka otrzymasz z normalnej diety, odejmij ten numer z całości i obliczyć dawkę. Powstały numer powinien być równomiernie podzielony na 3-5 przyjęć.

Możesz w każdej chwili jeść białko jajeczne i jest to szczególnie użyteczne, aby to zrobić przed i po treningu, a także pomijając posiłki.