Motyl ćwiczenia

Rozciąganie to nie tylko sposóbAby wykazać elastyczność swojego ciała, ale także bardzo przydatną rozrywkę. na rozciąganie ćwiczenia pomagają rozluźnić mięśnie po treningu, produkty wyświetlacz upadek kwasu mlekowego, a także dać im atrakcyjną, kobiecą postać. Jednym z ulubionych ćwiczeń na rozciąganie motyla, ale wbrew powszechnej miłości, sukces w tej asany osiągnąć kilka.

"Motyl" w jodze

W jodze ćwiczenie "motyl" nazywa się PurnaTitali, gdzie Purna - jest "pełna, całość", a Titali - "motyl". W istocie nazwa, która nigdy nie odzwierciedla istoty i wyglądu asany - stóp podczas egzekucji motyl, będzie naprawdę skrzydłami motyli.

Jogis opisuje kilka subtelności podczas wykonywaniaĆwiczenie "motyl" na nogi. Nogi powinny być złagodzone, co jest bardzo trudne do osiągnięcia. Stopy są jak najbliżej pachwiny. Grzbiet jest nawet, ponieważ kręgosłup we wschodniej kulturze oznacza oś, wzdłuż której energia kosmiczna przeniknie do naszego ciała. Po zakończeniu "motyl" należy rozciągać nogi i odpocząć. Wykonywanie asan powinno być 20-30 razy dziennie.

Oprócz standardowej asany, istnieje również odwrotny "motyl". Musisz położyć się na biodrach na podłodze, zamknąć nóg w motylem i spróbować otworzyć miednicę tak dalece, jak to możliwe, aby upadło na podłogę.

Użycie "motylka"

Przed mówieniem o tym, jak wykonywać ćwiczenia "motyl", powiedz kilka słów o jego zaletach:

  • ćwiczenia rozluźniają mięśnie ud;
  • Łagodzi zmęczenie ze stóp;
  • normalizuje przepływ krwi po dłuższym siedzeniu;
  • korzystnie wpływa na organ seksualny zarówno kobiet, jak i mężczyzn;
  • Pozdrów.
Ćwiczenia
  1. IP - siedząc na podłodze, nogi wygięte na kolanach, stopyna podłodze, ręce opierają się na podłodze. Nogi są zamknięte - "skrzydła" motyl są zamknięte. Przy inhalacji "otwieramy" skrzydła, na wydech - blisko. Po otwarciu nóg, łączymy stopy, kolana na podłodze.
  2. Skomplikowane: otwieramy nogi, owijamy ramiona naszymi stopami, zaczynają pulsować "machając skrzydłami", aby opuścić nasze kolana na możliwie najniższym poziomie. W ten sposób musisz monitorować plecy - powinno być nawet.
  3. Ruchy od stóp do kolan, z inspiracjiNaciskając ręce na kolana, upuszczając je tak cicho, jak to możliwe. Po wydechu odpoczywamy nogi. Najważniejszą rzeczą w tym ćwiczeniu jest rozciąganie jak największej ilości kręgosłupa za koroną podczas inspiracji.
  4. Kończymy nogi jak w IP op.1, ręce opierają się o podłogę. Otwieramy nogi i owijamy ramiona na nogi. Podczas inhalacji rozciągamy ręce i całe ciało. Po wydechu wracamy do FE.