Wartość kaloryczna panga

Pangasi często spada na nasze liczniki podnazwa "sum rekina", a także "język morski" - imię powstało z powodu podobieństwa płetw ryb z rekinem, po drugie - na zasadzie zepsutego telefonu, ktoś czegoś nie zrozumiał i zmieszał jedno stworzenie z drugim.

Ale nie jest to jedyne śmieszne zamieszanie związanez tą rybą - wierzymy, że kalorie i zalety pangi powinny mieć korzystny wpływ na nasze ciało, tylko dlatego, że jest to ryba. Mięso, jak wiadomo, jest smaczne, ale szkodliwe, a ryby - prawie identyczne z dietą. Och, jak bardzo się mylimy ...

Ile kalorii jest w panga?

Właściwie to, jak ryba wygląda jak panga,większość z nas nawet się nie domyśla, bo w sklepach widzimy ryby tylko jako filety - białe, cienkie, eleganckie. Ten filet "wypłynął" do nas z Wietnamu (kraj dostarcza 90% wszystkich pangi na świecie), to tam ryby były ręcznie oczyszczane z kości, skóry i tłuszczu - ta ostatnia w pangi jest wystarczająca.

Ponadto, aby uniknąć wietrzenia, filetypokryte cienką warstwą lodu. I to tutaj zaczynają się problemy ... Kalorie w pangasi są skąpe - tylko 89 kcal na 100 g. Jest to wygodne dla każdej diety. Jednak zarówno filety, jak i tłuszcz z ryb są białe, a warstwa lodu nie pozwala nam zobaczyć, co właściwie kupujemy.

Dlatego często wracamy do domunieumyślnie wyczyszczone filety, pokryte tłuszczem. A 89 kcal nie dotyczy całej ryby, a mianowicie czystego fileta. Oznacza to, że w idei - to 89 kalorii, aw praktyce może być poniżej 200 ...

Niebezpieczeństwo Panga

Ale jeśli tylko kalorii ryb panga powinnobyliśmy alarmujący. Wietnam jest krajem na podróż, do której konieczne jest zaszczepienie się od 300 gatunków robaków, które można znaleźć wszędzie i we wszystkim. A nasza śliczna pangi żyje i przechodzi przemysłową uprawę w rzece Mekong.

panga ryb gorąca zawartość

Brzegi tej rzeki są gęsto zaludnione, a jej wody, nawet o dużych rozmiarach, nie można nazwać ekologicznymi.</ P>

To wszystko, a problemem jest kaloryczność iTeoretyczne zalety ryb są w idealnym porządku, ale jeśli chodzi o hodowlę przemysłową i kontakt z "czynnikiem ludzkim", trudno mówić o przydatnym produkcie.

Panga jest rybą słodkowodną, ​​co oznacza, że ​​tak nie jestmoże nie być nosicielem robaków podczas życia w wodach wątpliwych. Oczywiście, kaloryczny ryba ponad nadaje się do codziennego użytku, ale ze względów bezpieczeństwa, jest o wiele lepiej zamachem na ryby morskie i urlopu Panga dla akwarystów - ryba jest naprawdę imponująca, „rekin” wygląda w akwariach domowych.