jaja kurze dobre i złe

Jaja kurze - stały produkt dla mieszkańcówwiele krajów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ taki produkt zawiera wiele użytecznych substancji i pozytywnie wpływa na zdrowie osoby, która regularnie używa go do żywności. Jednak nie zapominaj, że przy nadmiernym i niewłaściwym stosowaniu jaj, jaja nie przyniosą korzyści, ale szkodzą.

Korzyści z jaj kurzych

Jajko z kurczaka - wyjątkowe zbalansowaneprodukt, który daje organizmowi lekkostrawne białko, witaminy i minerały. Interesujące jest również to, że jaja są lepiej trawione w postaci gotowanej i smażonej, ale w swojej surowej postaci są bardziej niebezpieczne niż pożyteczne.

Białka jaj kurzych jest źródłem wszystkich niezbędnychaminokwasy. Na 100 g produktu (a jest to około 2 jaj), jest 12,7 g białka, które jest również przyswajane przez 98%, nie gorsze od jakości mięsa i białka mleka, a niektóre wskaźniki nawet je przekraczają.

Jaja kurze wzbogacają organizm w masę pożytecznąsubstancje - witaminy A, B1, B2, B5, B6, B9, B12, E, K, PP, H i D. Zawierają wiele minerałów - żelaza, magnezu, sodu, cynku, miedzi, wapnia, fosforu, jodu, selenu , fluor, potas, chrom i inne. Jedyną wadą tego produktu jest wysoka zawartość tłuszczu (11,6 na 100 g).

Dzięki tej kompozycji faworyzują jaja kurzewnieść całe ciało, przyczynić się do utrzymania masy mięśniowej, wzmocnienia kości, zębów, mieć korzystny wpływ na skórę, włosy, paznokcie i pracę narządów wewnętrznych.

Zniszczenie jaj kurzych

Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w żółtku produkt ten nie może być jeszcze nazwany dietetycznie. Zaleca się spożywanie nie więcej niż jednego żółtka dziennie - ilość białka może być znacznie większa.

Niebezpieczeństwo jest ukryte w surowych jajach - mimofakt, że lepiej zachowują witaminy, takie jedzenie może prowadzić do zatrucia pokarmowego z powodu bakterii i infekcji, które mogą w nich zawrzeć. Szczególnie powszechna jest salmonella. Właśnie dlatego jajka są najlepiej ugotowane.

Jaja kurze do utraty wagi

korzyść z jaj kurzych

Jajka podczas diety można i należy spożywać, ale warto robić to mądrze. Wystarczy zrobić pożywne śniadanie jajeczne i stosować odpowiednie odżywianie, aby skutecznie zmniejszyć wagę.

Rozważ przybliżoną dietę takiej diety:

  1. śniadanie: smażone jajka / kilka gotowanych jaj i herbata bez cukru.
  2. lunch: miska zupy, 1 kawałek chleba z otrębów.
  3. podwieczorek: dowolny owoc lub kubek jogurtu.
  4. kolacja: serwowanie drobiu / mięsa / ryby + dekorowanie warzyw.

Jedząc, tracisz 1 kilogram tygodniowo, a utracona waga nie wróci. Nie pozwól sobie na nic zbędnego, a będziesz zadowolony z rezultatu.