ile kalorii w garniturze

Czy wiesz, co oznacza słowo "rodzynka" z dzieciństwa? W tłumaczeniu z języka tureckiego oznacza to "winogrona".

Rodzynki, które przyszły do ​​nas ze wschodu od dawna stanowią część naszych kulinarnych tradycji. Ma długie i niezawodnie osadzone w sałatkach, drugie dania, napoje i desery. Smaczne i popularne rodzynki są również same w sobie.

W zależności od koloru dojrzałych winogron, z których wytwarzane są rodzynki, dzieli się je na gatunki lekkie, czerwone, czarne.

Kalorie z czarnych rodzynek

Najbardziej przydatne są czarne rodzynki. Ma najwyższą zawartość witaminy B4, C i E.

Ale pod względem zawartości kalorycznej wyprzedza rodzynki innychkwiaty. Rodzaje czarnych winogron, z których pozyskiwane są rodzynki, są najsłodsze. Wysoka zawartość glukozy, fruktozy i sacharozy wpływa również na wzrost kaloryczności zarówno świeżych, jak i suszonych owoców.

Lekarze i dietetycy powinni uwzględniać rodzynki w codziennej diecie prawie dla każdego. Przeciwwskazane to bardzo mało.

Garść rodzynek dziennie może stworzyć prawdziwecuda dla ciała. Ta ilość rodzynek wystarcza na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na potas, magnez, witaminy B1 i B2. Cukry owocowe są niezbędne do pracy mózgu i są lekkostrawne. Ponadto czarny garnitur zawiera wyjątkowe substancje - polifenole, najsilniejsze naturalne przeciwutleniacze.

Ponadto, czarne rodzynki, w przeciwieństwie do białych, zawierają inny równie niezwykły składnik - resweratrol. Ma właściwości, które zapobiegają rozwojowi miażdżycy.

W kościach z czarnymi rodzynkami znajdują się substancje, które przyczyniają się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych naszego układu krążenia.

Rodzynki są bardzo przydatne i dlatego, włączając je w codzienną dietę, pamiętaj nie tylko o tym, ile kalorii jest w garniturze, ale także o ogromnych korzyściach, jakie otrzymuje twoje ciało.