Chińska kaloria gruszki

Chińska gruszka z egzotyczną nazwą "nashi"jest wynikiem selekcji, dzięki której dość twardy i kwaśny owoc uzyskał doskonały smak i soczystość. Teraz rośnie nie tylko w Chinach, ale także w wielu krajach azjatyckich, gdzie ceniony jest za przyjemny smak, delikatne mięso i bogatą biochemiczną kompozycję.

Składniki i kaloryczna zawartość gruszek

Nashi to mały okrągły owockształt, podobny jednocześnie na jabłoni i grusz. Jej smak jest połączona z przyjemną słodyczą i kwasowością pikantnym. Bardzo niskokaloryczne chiński gruszki i zawartość w niej składników pokarmowych sprawia owocom cennych składników odżywczych podczas diety.

Jeden średni płód waży około 200 g. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że 100 gramów nesów zawiera tylko 42 kcal, to wartość kaloryczna 1 gruszki wynosi 84 kcal. Przy tak niskiej wartości energetycznej gruszka chińska ma bogaty skład minerałów i witamin.

  1. Potas - 250 mg, w których więcej niż pokrywdzienne zapotrzebowanie organizmu na ten minerał. Potas reguluje równowagę wodno-solną, bierze aktywny udział w pracy układu nerwowego, stymuluje pracę jelit, jest niezbędny dla układu moczowego i wspiera prawidłowe ciśnienie krwi.
  2. Zawartość fosforu (22 mg), magnezu (16 mg),wapń (8 mg) pozwala wzbogacić organizm i zrównoważyć pracę narządów wewnętrznych i układów podczas diety lub aktywnego wysiłku fizycznego.
  3. Witaminy B1, B2, B5, B6, B9, PP, C, K, E, cholina sprawiają, że Nashi jest cennym produktem dietetycznym, który może i powinien być spożywany, aby uzupełnić organizm o niezbędne składniki odżywcze.

Regularne stosowanie chińskiej gruszki pomagaoczyścić jelita, zrównoważyć układ trawienny, poprawić metabolizm, uzupełnić poziom potasu, fosforu i kwasu foliowego (B9). Gruszka (1 sztuka dziennie) nie ma wpływu na dzienną zawartość kalorii, ale smakuje jej delikatnym smakiem i wzbogaca dietę.