używanie jajek przepiórczych dla kobiet

Najczęściej są to jaja przepiórczeKuchnia francuska, holenderska i japońska. Do tej pory wiele badań udowodniło, że jaja przepiórcze są użyteczne i mają wiele zalet w stosunku do jaj kurzych. Mają więcej witaminy B12, a także substancje biologicznie czynne. Jaja przepiórcze zawierają witaminy A, B1, B2 i minerały takie jak cynk, magnez, fosfor, mangan, żelazo i potas.

Jaja przepiórcze nie są kaloryczne, ale w tym samym czasie zawierają dużą ilość białka. Tylko dwa jajka dziennie będą wypełnione wieloma pożytecznymi minerałami i witaminami, które są niezbędne dla ludzkiego organizmu.

Jakie jest zastosowanie jaj przepiórczych?

Możliwe jest regularne stosowanie jaj przepiórczychpomoc w astmie oskrzelowej, psychosomatozach i nerwicach. Umiarkowane stosowanie jest zalecane w przypadku chorób serca. Warto zauważyć, że ilość cholesterolu w jajkach przepiórczych jest znacznie mniejsza niż u kurcząt. Jaja przepiórcze są przydatne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Powłoka jaj przepiórczych jest również bardzo ważna. Zawiera 95% węglanu wapnia, łatwo przyswajanego przez organizm, a także żelaza, miedzi, molibdenu, fluoru, fosforu, manganu, krzemu, siarki, cynku i wielu innych mikroelementów. Z tej skorupy można przygotować preparat wapnia, który nadaje się do łamliwych włosów i paznokci, krwawiących dziąseł, podrażnień, bezsenności i uli.

Istnieje opinia, że ​​korzyści płynące z surowych jaj przepiórczychwięcej niż korzyści z gotowanych jaj przepiórczych. Przepiórki w rzeczywistości rzadko chorują na choroby zakaźne, ale są takie przypadki. Dlatego lepiej nie ryzykować i nie gotować jajek przepiórczych, szczególnie jeśli są one przeznaczone dla dziecka.

Zastosowanie jaj przepiórczych dla dzieci

korzyści z surowych jaj przepiórczych

Wielu pediatrów nalega na potrzebędzienne spożycie jaj przez dzieci przepiórek. Japończycy wierzą, że produkty te aktywuje mózg i łatwiejsze do zapamiętania dla dzieci nowe informacje. Ale we wszystkim jest ważna miara. Dla dzieci w wieku przedszkolnym 2 jajka dziennie byłoby wystarczające. Dzieci w wieku szkolnym mogą zwiększyć tę liczbę do czterech jaj dziennie.

Korzystanie z jaj przepiórczych dla kobiet

Jaja przepiórcze wspierają samicętło hormonalne. Ze względu na białko, zdrowe tłuszcze i kwas foliowy mają one korzystny wpływ na narządy funkcji rozrodczych. Również stosowanie jajek przepiórczych u kobiet w ciąży jest wspaniałe. Lekarze zalecają, aby w codziennej diecie przyszłej matki podawać do trzech przepiórek.