Owocowe właściwości Litchi

Owoce liczi, pomimo ich dużej obfitościnowoczesne sklepy, wciąż uważane jest za dość egzotycznego gościa na naszych półkach. Ten tropikalny owoc jest wszechobecny w całej Azji, w krajach Afryki Północnej, w ostatnich kilku dekadach zaczął być uprawiany w Europie, szczególnie w południowych regionach Francji. Miejsce narodzin tego owocu to Chiny, więc liczi są często nazywane śliwkami chińskimi.

Litchi jest ceniony za doskonały smak,Szeroko stosowane w gotowaniu do gotowania szerokiej gamy potraw - sałatek, sosów, słodyczy. Owoce wytwarzane są z miąższu owoców, wina, soku, a także konserw.

Zalety owocu liczi

Ciało owoców, ukryte pod cierniową skórą,to biała lub kremowa galaretka. Ma wyjątkowy orzeźwiający słodko-kwaśny smak i wspaniały aromat. Owoce liczi oprócz doskonałego smaku mają szereg przydatnych właściwości, które wynikają z jego biochemicznego składu.

Liczi zawiera czystą wodę, która dlatropikalne szerokości geograficzne to szczególna wartość. Ponadto, w tym owocu, cały magazyn witamin i minerałów, które mogą znacząco uzupełnić równowagę ciała, wzmocnić odporność i przywrócić siłę.

  1. Witaminy liczi są bogate w kwas askorbinowy - ponad 70 mg na 100 g pulpy, grupa B (B1, B2, B6, B9), niacyna (PP), filochinon (K), cholina i witamina E.
  2. Kompozycja mineralna zawiera cały kompleks mikro-i makroelementy - potas 170 mg, fosfor 30 mg, magnez 10 mg, wapń 5 mg, miedź 148 μg, w mniejszych dawkach zawiera selen, mangan, żelazo, fluor, cynk, sód, jod.

Lychee w diecie pomaga oczyścić jelita i poprawić jego perystaltykę. Dietetycy zalecają jedzenie tego owocu osobom, które mają problemy trawienne, cierpią

Zalety owocu liczi

choroby oddychania, utrata siły i wydzielanie hormonalnenaruszenia. Dla wszystkich, którzy chcą schudnąć, ten owoc jest bardzo wartościowym produktem dietetycznym, ponieważ pomaga przyspieszyć metabolizm, usuwa odpady i reguluje równowagę hormonalną.</ P>

Dzięki zawartości kalorii zaledwie 66 kcal liczy się liczebnienasza potrzeba wielu witamin i minerałów, oczyszcza i stymuluje pracę przewodu pokarmowego, ma złożony wpływ na wszystkie systemy organizmu. Ten owoc nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, nie powinien być nadużywany, jeśli jesteś podatny na alergie pokarmowe i starasz się zachować ostrożność po raz pierwszy.