smakołyki owocowe

W sklepach spożywczych feijoa z owoców tropikalnychpojawiły się stosunkowo niedawno. Ale konsumentom udało się już docenić niezwykły smak i aromat, przypominający zarówno truskawki, jak i ananas. Ale niewiele wiadomo na temat korzystnych właściwości owoców feijoa. Chociaż lekarze dietetycy jednogłośnie uznają jego wysoką wartość odżywczą.

Co jest przydatne dla owoców feijoa?

Według ekspertów, ten owoc, oczywiście,powinny być zawarte w codziennej diecie. Przede wszystkim dlatego, że może być źródłem witaminy C wraz z cytrynami i innymi owocami cytrusowymi. Ta substancja w pulpie egzotycznych owoców zawiera ogromną ilość i im więcej feijoa świerku, tym więcej witaminy C staje się.

Ponadto owoce są prezentowane iinne przydatne elementy: błonnik, pektyna, sacharoza, aminokwasy, związki fenolowe, w tym katechiny i garbniki są przeciwutleniaczami, które są w stanie zapobiec rozwojowi onkologii. Ponadto korzystne właściwości owocu feijoa wynikają z dużej zawartości jodu. Zgodnie z tym wskaźnikiem, roślinę można porównać do owoców morza. Jod jest zawarty w łatwo przyswajalnej formie, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży. Lekarze zalecają kobietom w ciąży spożywanie jednego lub dwóch owoców dziennie. To samo należy zrobić dla osób cierpiących na choroby tarczycy.

Feijoa jest również wyświetlany, gdy:

  • zapalenie żołądka i inne choroby zhkt;
  • Niedobór witaminy;
  • zapalenie naczyń krwionośnych;
  • miażdżycę tętnic;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • choroby serca.

Przeciwwskazania przy stosowaniu owoców feijoa

Oprócz korzyści wynikających z owoców feijoa może być i szkodzić. Na przykład, jak każdy inny egzotyczny, może powodować silną alergię. Ponadto owoc zawiera wystarczającą ilość szybko trawionych węglowodanów, więc ci, którzy cierpią na cukrzycę i otyłość, aby konsumować ją w żywności, potrzebują bardzo umiarkowanych ilości.

owoc feijoa jest przydatny

A jeśli zjadłeś niedojrzały owoc, mogą zostać zatrute. Przeciwwskazane feijoa i osoby cierpiące na chorobę Gravesa-Basedowa.</ P>

Jak zjeść owoc feijoa?

Owoc ten jest najczęściej spożywany na świeżodobrze go dodać do sałatki owocowej - Feijoa czyni to danie szczególnie aromatyczny i korzenny. Jednak doskonale sprawdza się również jako nadzienie do pieczenia. To może być dodawany do deserów z lodami, gotować od zachowuje i kompotów. Więcej sosów feijoa można dodać do potraw mięsnych. Owoce nadają się do produkcji soku w domu, można to zrobić przy użyciu prasy ręcznej lub sokowirówkę.