miód angelica użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Miód diaghilev jest produkowany przez pszczoły z pyłkówkwiat Angelica. Ta roślina ma cenne właściwości lecznicze. Taki miód ma bogaty brązowy kolor z czerwonymi lub zielonymi odcieniami. Ma konsystencję bardzo lepką, dzięki czemu jej słodzący proces jest powolny.

Co jest przydatne w przypadku miodu Angelica?

Naturalny miód diagilowy od dawna stosowany jest w nietradycyjnej medycynie. Pozwala wyleczyć wiele dolegliwości:

  • depresja i lęk;
  • osłabienie i zmęczenie;
  • wątroba, choroba nerek;
  • zwiększone ciśnienie;
  • choroby serca i naczynia krwionośne.

Zaletą miodu Diaghile jest równieżzwiększona hemoglobina i zdolności ochronne organizmu. Ten przysmak to prawdziwy eliksir życia. Zaleca się go stosować u osób po interwencjach chirurgicznych, przewlekłych chorobach. Przyda się osobom cierpiącym na dystrofię mięśniową.

Uważa się, że ten rodzaj miodu wzmacnia laktację. Ale w tym celu należy go stosować ostrożnie w małych dawkach, ponieważ każdy rodzaj miodu jest produktem alergizującym.

Przydatne właściwości suszonego miodu AngelicaRozległe: jest uważany za silny środek antyseptyczny i adaptogen. Z jego pomocą możesz szybko pokonać wszystkie rodzaje chorób zapalnych i zakaźnych. Nieco wyraźne właściwości anaboliczne pozwalają na wykorzystanie miodu z anielicy dla osób uprawiających sport.

Korzyści i szkody z miodu Angelica

Zostało udowodnione doświadczalnie, że miód angelica jest w stanie usunąć promieniowanie z organizmu, zabijając chorobotwórcze bakterie i wirusy. Oprócz użytku wewnętrznego jest stosowany zewnętrznie:

miód angelica jest dobry i zły

  • w leczeniu płytkich ran;
  • do leczenia krostkowych formacji;
  • jako środek kosmetyczny dla zdrowia i młodości skóry twarzy i dłoni.

Jednak pomimo wielu przydatnychwłaściwości, miód Angelica ma szereg przeciwwskazań. Nie jest zalecany osobom cierpiącym na astmę, ponieważ może wywoływać uduszenie. Również z tego przysmaku trzeba odmówić na cukrzycę. Nie zapominaj, że miód może wywoływać reakcje alergiczne. Nie można go podawać dzieciom do siódmego roku życia.