jaja gęsie korzyści i szkody

Jaja gęsie, w przeciwieństwie do kurczaków, nie sąpopularne, ale ci, którzy wolą jeść jaja gęsie, są zainteresowani tym, czy często można je znaleźć i jakie są przydatne dla zdrowia ludzi.

Korzyści i szkodliwość jaj gęsich

Jaja gęsie są znacznie większe niż jaja kurze, chociaż nieo dziwo, nadal nie są tak pożywne. Dietetycy nie zalecają codziennego spożywania tego produktu, ale jeśli okaże się, że masz w swoim menu jaja gęsie, przyniosą one organizmowi bardzo istotną korzyść. Zastanów się, co "daj" naszym jajeczkom:

  1. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie komórek mózgowych.
  2. Kontroluj poziom hormonów płciowych.
  3. Nasycaj ciało witaminami A, E, D, K, grupy B, minerałów, takich jak fosfor, wapń, potas, żelazo itp.
  4. Są doskonałym narzędziem do oczyszczania naczyń krwionośnych, zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych.
  5. Naukowcy udowodnili, że jaja gęsie przyczyniają się do poprawy pamięci.
  6. Oczyść ciało ze wszystkich rodzajów toksyn.
  7. Ze względu na dużą zawartość luteiny, jaja gęsie przyczyniają się do poprawy ostrości wzroku i są doskonałym narzędziem profilaktycznym dla różnych chorób oczu.
  8. Korzystnie wpływają na rozwój mózgu u płodu, dlatego kobiety w ciąży są zachęcane do włączenia tego produktu do swojej diety.
  9. Pozytywnie wpływa na układ moczowo-płciowy.

Jeśli chodzi o krzywdę, po pierwsze jestzakażenie różnymi pasożytami, szczególnie jeśli jesz surowe lub źle ugotowane jajka. Upewnij się, że jajka są świeże, ponieważ ten produkt może być bardzo łatwo zatruty. Również jaja gęsie mogą powodować silną reakcję alergiczną.

Gęsie jajka w kuchni

korzyści z jajek gęsich

W gotowaniu jajka gęsie mają dość szeroką gamęaplikacja, to wypieki, przekąski i sałatki itp. Większość jaj jest nadal pieczona lub gotowana, ale powinny być gotowane przez co najmniej 20 minut, aby "zabić" wszystkie mikroorganizmy, jeśli takie istnieją. Aby skorupa była bardziej "miękka" podczas gotowania, należy dodać trochę wody, ponieważ w przeciwieństwie do kurzych jaj, gęsie jaja są bardzo gęste.

Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach, lepiej tego nie robićryzykować i nie jeść takiego jajka. Smażyć je też, możesz, tylko warto pieczeń ostrożnie ze wszystkich stron. Jeśli masz zamiar ugotować jakieś danie przy użyciu gęsich jajek, wtedy spróbuj kupić świeże jajka, wtedy nie będzie specyficznego zapachu, ale do smaku będą one o wiele delikatniejsze niż "wczorajsze".