korzyść liczona

O ile wielkie zalety jagód liczi są niewielkieWątpię, ale wszystko jest dobre tylko w umiarkowanych ilościach. Pokusić się jeść dużo owoców jest super, ale takie „eksperymenty” end zaburzeń odżywiania i zatrucia i opozycji pojawiły się jagody nie zawsze jest możliwe do pokonania, nawet Lychee - produkt unikalny i dość łatwo dostępne.

Liczi - dobre i złe dla zdrowia

Berry ma przyjemny, cierpki aromat i jest wyraźnysłodko-kwaśny smak. Pagórkowaty, gęsty skórek kryje w sobie soczyste, delikatne, wodniste mięso, które "topi się" w ustach i doskonale gasi pragnienie. Wysoka zawartość minerałów i witamin przekonuje ludzi własnym przykładem, co jest przydatne dla liczi, gdy regularnie dodają jagody do żywności lub przygotowują z nich niezależne danie. Owoce są w stanie:

 • do usuwania naczyń krwionośnych z płytek cholesterolu, w celu przywrócenia krążenia krwi (z patologiami sercowo-naczyniowymi);
 • znormalizować poziom cukru we krwi (z cukrzycą);
 • dostarcz organizmowi codzienny zestaw witamin: A, B, C, PP, K, E i substancje mineralne: magnez, potas, fosfor, żelazo, fluorek i inne (z wyczerpaniem, osłabiona odporność, stany pooperacyjne);
 • przywrócić metabolizm (z otyłością, zaburzeniami hormonalnymi);
 • do łagodzenia chorób żołądkowo-jelitowych (z zaparciem, biegunką, wrzodami dwunastnicy i żołądka, nieżytem żołądka, refluks);
 • w krótkim czasie oczyścić organizm z toksycznych i trujących substancji (zatrucie pokarmowe, zatrucie alkoholem, zatory w jelicie).

Na szkodliwe właściwości egzotycznych owoców, nicNie jest znana, ale nie jest zalecana dla osób, które mają reakcję alergiczną na liczi w postaci podrażnienia skóry lub zapalenia błony śluzowej jamy ustnej. Możesz sprawdzić wrażliwość na produkt, spożywając 1-2 płody i czekając kilka godzin. Jeśli to nie wpłynie negatywnie na fizyczne samopoczucie, liczi można bezpiecznie dodać do codziennego menu.

korzyść liczi1

Kości Litchi - dobre i złe

W świeżej, wysuszonej, zamrożonej formiejest używany owoc liczi, wykorzystanie kości to stężenie składników odżywczych, które dostają się do ludzkiego ciała w postaci proszku. Podłużne nasiona są dokładnie suszone i kruszone. Proszek z kości ma właściwości przeciwbólowe i pomaga w:

 • choroby jelit;
 • zapalenie jąder;
 • nerwobóle;
 • naruszenie procesów metabolicznych w organizmie.

Jednak korzystanie z dołów w nadmiarzenumer jest zagrożony poważnym zatruciem. Eksperci medyczni wierzą, że zawierają one, oprócz użytecznych i toksycznych substancji. Przed użyciem proszku do nasion do celów leczniczych, należy uzyskać poradę od specjalisty. Wyjaśni, w jakich przypadkach od lichi - dobro iw jakim - szkodzi.

Owoce liczi - przydatne właściwości skórki

Patrząc na brzydką, suchą skorupę jagód, ludzi"Rozbij głowę", przydatna jest skóra liczi, jeśli szybko psuje rozdarte owoce i nie ma tak przyjemnego smaku jak mięso. Peel - wygląda na twardy, ale ma kruche powłoki, które są uszkadzane przez nacisk palców. Jest bogaty w gruboziarniste włókna i zawiera diuretyki. Na bazie skórki przygotowywane są buliony, które pomagają pozbyć się nadmiaru płynu.

Czym są witaminy w liczi?

W jagodach znajduje się cały zestaw pożytecznych substancji. Ilość kcal w 100 g produktu wynosi 76. Zawartość wody w pulpie wynosi 81%. W owocach liczi witaminy zawarte są w połączeniu z zestawem minerałów. Są to:

 • witamina C (poprawia skórę, paznokcie i włosy, normalizuje procesy metaboliczne w organizmie);
 • witamina B (reguluje aktywność układu nerwowego, przywraca metabolizm komórek);
 • witamina PP (uczestniczy w metabolizmie lipidów);
 • Witamina E (nazywana jest "witaminą piękna" - wspomaga odmłodzenie, poprawia kondycję skóry i włosów, zwalcza wolne rodniki, zapobiegając ich działaniu na kwasy tłuszczowe).

Lista jest uzupełniona substancjami mineralnymi:

 • cynk;
 • manganu;
 • jod;
 • cynku.

Korzyści z licznika dla kobiet

Używanie owoców przez kobiety daje oszałamiające wrażenieEfekty: znikają drobne zmarszczki na skórze przez kilka miesięcy, staje się napięta i stonowanych, cellulit zniknie. Zerwane, pozbawione życia włosy nabierają poprzedniej siły, przestają wypadać. Znikają objawy chorób obszaru moczowo-płciowego: zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie błony śluzowej macicy, kandydozy. I liczi owoce używane do odchudzania (normalizacji metabolizmu i regulować wymianę wody i soli).

korzyści liczone2

Liczi do utraty wagi

Nadmierne używanie tłustych, słonych, ostrych,produkty spożywcze; nieuporządkowane jedzenie prowadzi do problemów przewodu żołądkowo-jelitowego, do otyłości. Możesz wyjść z tej sytuacji, rozpoczynając posiłek w tym samym czasie, używając jak najwięcej warzyw i owoców, aby przygotować potrawy. Rozumiejąc, jak użyteczny jest owoc liczi, łatwo jest zrozumieć jego zalety:

 1. Zawiera dużą ilość grubego błonnika i pektyny - tworzy szybkie poczucie sytości, tłumi apetyt.
 2. Przywraca metabolizm.
 3. W połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi przyspiesza proces spalania komórek tłuszczowych.
 4. Do codziennego użytku zaleca się do 250 g jagód dla dorosłych. Ta ilość owoców wystarczy do stopniowego eliminowania nadmiaru tłuszczu.
 5. Jagody zawierają wystarczającą ilość fruktozy do przetworzenia jej w glukozę, od której zależy praca mózgu.

Zła na liczi

Podobnie jak w przypadku innych egzotycznych owoców, istnieją przeciwwskazania w liczi, których ignorowanie prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych:

 1. Nie można używać jagód dla osób z niewydolnością nerek, ciężką chorobą wątroby.
 2. Lychee nie jest zalecane dla dzieci poniżej 3 roku życia.
 3. Owoce są zabronione dla osób, które mają alergię na substancje zawarte w miąższu i skórze owoców.
 4. Z wielką ostrożnością do menu kobiet w ciąży można dodać liczi - aktywacja procesów metabolicznych w rzadkich przypadkach powoduje poronienia.