Jak wybrać dojrzałe ananas

"Co byście jedli, aby schudnąć?"- często myślę o fanach diety. Jak zabawne, jak to brzmi, ale taki produkt jest, smaczny i pożyteczny, od dawna jest ulubionym - ananasem. Ale aby cieszyć się pełnym smakiem, musisz wiedzieć, jak wybrać dojrzałe, a tym samym pyszne ananas.

Nie trzeba być przerażonym od razu, mówią, że owoce są egzotyczne,to nie to samo co marchewka na rynku. Nic skomplikowanego w wyborze ananas Nie, trzeba tylko trochę troski i stanowczości charakteru nie da się od razu przekonać się ze sprzedawcą (jeśli nie jest w supermarkecie). Choć doświadczenie w doborze smaczne ananasy brak lub za mało, można użyć następujących zasad.

Zasady wyboru ananasów

 1. Wybór ananasów rozpoczyna się wizualną inspekcją. Uważa się, że dojrzałe ananasy powinny mieć gładki żółto-brązowy kolor. Ale możesz wybrać dobry dojrzały ananas, z żółtym i zielonkawym kolorem. Więc jeśli na owoce są małe pola zielone, nie odkładaj na bok, sprawdź, czy dojrzały jest inny artykuł, być może potrzebujesz tego.
 2. Skórka dojrzałego ananasa powinna być miękka, aleElastyczne. Owoc kwaśny ma twardą, gęstą skórę. Lekko naciskaj na brzeg owoców. Skóra wyskoczyła pod twoimi palcami? Cóż, najprawdopodobniej, ten ananas został oszukany przez dojrzałe. Jeśli jednak naciskając na owoce, doświadczasz takich samych wrażeń, jak podczas wyciskania klamki w dłoni, to ten ananas jest mało prawdopodobny, aby Cię odwołać. By the way, jest opinia, że ​​dojrzałe ananas może dojrzewać, jeśli pozostawione do leżenia. Nic takiego, zgniecione ananasy nie dojrzewają, skorupa może jeszcze żółć (ciemnie), ale na smakowitość nie będzie miała pozytywnego wpływu. I dlaczego masz niesłodzony ananas?
 3. Być może będziesz zaskoczony, ale w celu wybraniaStarsza ananas, musisz pamiętać, jak wybrać arbuz, klepiąc palmę nad owoce. Lekko dotknij ananasa i posłuchaj, co robi dźwięk. Jeśli dźwięk jest głuchy, ananas dojrzały, weź to, nie pożałujesz.
 4. Inną dobrą oznaką dojrzałości ananasówJest jego "ogonem". Ulotki powinny być zielone, lekko podvyavshie, ale nie suche i powinny być łatwo oddzielone od owoców. Eksperci doradzają nie tylko wyciąganie liści, ale także spróbowanie obracając "ogon" ananasa do 90-180o, jeśli się powiedzie, owoce dojrzewają.
 5. Przed zakupem ananasa musisz wiedzieć, jak prawidłowowybierz nie tylko dojrzały, ale także świeży ananas. Ponownie, skorupa owoców pomoże w określeniu tego parametru. Przyjrzyj się uważnie, jeśli są na nim ciemne, brązowe plamy. Jeśli są takie, to jest to pewny znak, że ananas jest przejrzały.
 6. Nie wahaj się powąchać ananasa, szczególnie jeśliZmysł węchu jest dobrze rozwinięty. Dojrzałe, świeże owoce mają słodki, przyjemny i delikatny aromat. Jeśli ananas pachnie zbyt słodko, a smak jest raczej ciężki niż delikatny,

  Jak wybrać odpowiedni dojrzały ananas

  najprawdopodobniej ten owoc został zmieniony, a proces fermentacji już się rozpoczął.
 7. I jeszcze jeden ważny znak dobrego ananasato jest jego cena. Aby zapewnić świeże owoce na półkach, ich dostawa odbywa się za pomocą transportu lotniczego, a ten rodzaj transportu nie jest drogi. Jeśli dostawca korzystał z usług przewoźników morskich, ananas może być tańszy. Ale ponieważ owoce podróżowały drogą morską przez długi czas, wzrasta ryzyko pozyskania dojrzałego ananasa. Więc jeśli zaproponuje się kupienie dobrze, bardzo tanie owoce, sprawdź je dwukrotnie, a nawet trzy razy przed zakupem. Ale nie warto też przyjmować aksjomatu "drogi oznacza dobro". Sprzedawcy mogą prosić o wysokie ceny dla przeciętnego produktu.

Być może za pierwszym razem wydasz niewybaczalny czas na wybór ananasa. Nie martw się, po wyszkoleniu w tym biznesie odkryjesz pyszne i dojrzałe ananasy w kilka minut.