Dżem z winogron na zimę

Dżem z winogron na zimę może zaskoczyćnawet przyprawiony słodycz, ponieważ wyróżnia się wielowymiarowym i nie banalnym smakiem. Dzięki temu jest w stanie wyróżnić się na tle pozostałych półproduktów na półce.

Dżem z winogron na zimę - przepis

Angażując się w przygotowanie dżemu z winogron,zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie jagód przed konserw. Ponieważ powierzchnia winogron jest bogata w dzikie drożdże, delikatność może łatwo fermentować, dlatego lepiej dokładnie umyj jagody przed konserwowaniem.

Przed rozpoczęciem puszkowania, spróbuj winogron, aby określić jego oryginalną zawartość cukru. Przechodząc od tego, policz i całkowitą ilość cukru w ​​recepturze.

składniki:

 • winogrona - 1,1 kg;
 • Cukier - 1 kg;
 • woda - 220 ml.

przygotowanie

Podpierane kiście ostrożnie opłucz iblansz we wrzącej wodzie przez kilka minut - ten krok na pewno pozbędzie się resztek drożdży na powierzchni i sprawi, że skóra na owocach będzie cieńsza, ponieważ syrop będzie chętniej wnikać do środka. Podczas gdy jagody są blanszowane, połóż mieszaninę wody i cukru na następnym palniku. Gdy syrop dojdzie do wrzenia, zredukuj ciepło i zanurz je w nim. Gotuj winogrona przez 20 minut, usuń naczynia z ognia i pozostaw do ostygnięcia przez całą noc. Następnie ponownie wróć naczynia do ognia i gotuj jagody przez kolejne 40 minut po ugotowaniu. Rozłóż winogrona na czystych słoikach i pozostaw syrop na wolnym ogniu przez kolejne 15 minut. Wlać zawartość puszek z wrzącym syropem i obtoczyć wszystkie z oparzonymi pokrywkami.

Dżem z winogron sułtany na zimę

Różnorodność sułtanek jest w tym warta uwagiprawie nie ma kości, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę kucharza, który zdecydował się na ich trening. Między innymi to sułtanka jest uważana za jedną z najsłodszych odmian, więc kiedy ją zbierzesz, możesz znacznie zaoszczędzić na cukrze.

składniki:

 • winogrona - 580 g;
 • cukier - 260 g;
 • woda 115 ml.

przygotowanie

Dokładnie opłucz sultanę, po usunięciujagody z bandą. Przygotuj gęsty syrop cukrowy, mieszając wodę z cukrem i doprowadzając wszystko do wrzenia. We wrzącym syropie wlej jagody i gotuj przez 20 minut. Wyjmij pojemnik z ognia i pozostaw na 8 godzin. Powtórzyć wrzenie chłodzenia jeszcze dwa razy. Po ostatnim schłodzeniu pozostaw jagody do gotowania w syropie, aż opadną na dno. Wlej dżem do czystego słoika, przykryj go i pozostaw do sterylizacji. Czas sterylizacji dżemu z winogron bez pestek na zimę zależy od objętości dżemu i metody, do której zdecydowałeś się nadać preferencje.

Dżem z winogron na zimę - prosty przepis

składniki:

 • jabłka - 2,8 kg;
 • winogrona - 1,2 kg;
 • cukier - 1,8 kg;
 • woda 780 ml.

przygotowanie

Ostrożnie płucząc jagody usunięte z pędzla i dzielącjabłka na plasterkach, umieść mieszaninę owoców w doniczce emaliowanej. Zmieszaj razem cukier i wodę, włóż mieszaninę do ognia i doprowadzaj do wrzenia. Wlać owoce i jagody z wrzącym syropem, pozostawić do ostygnięcia przez całą noc. Powtórzyć wrzenie / schłodzenie jeszcze dwa razy. Po końcowym wlaniu wylej dżem z jabłek z winogronami na zimę na słoiki i zwiń je sterylnymi pokrywkami.

Jak przygotować dżem z winogron Isabella na zimę?

składniki:

 • woda - 320 ml;
 • winogrona - 1,6 kg;
 • Cukier - 1,4 kg.

przygotowanie

Przygotuj lekki syrop cukrowy z wody i 300 gcukier. Włóż gotujący się syrop usunięty z jagód winogronowych i gotuj przez 15 minut. Chłodź podstawę obrabianego przedmiotu, a następnie włóż ją do ognia i zalej resztką cukru. Pozostaw dżem wrzenia przez kolejne pół godziny, a następnie przejdź do rozłożenia brzegów i sterylizacji.