Jak gotować khinkali

Khinkali - naczynie bez którego nie jest możliweGruzińska kuchnia. Aromatyczny i soczysty, prawdziwy khinkali odznacza się wyjątkowym czystym, zwięzłym smakiem, soczystością i sytością. Przygotuj gruzińskie "pierogi z mięsem" nie jest tak trudne, konieczne jest tylko zrozumienie kilku subtelności.

Jak prawidłowo przygotować khinkali, jak również napełniania i ciasta dla khinkali, dowiesz się od tego artykułu.

Jak zrobić khinkali?

Subtelności gotowania i jedzenia chinkali nie są takie trudne, ale muszą zwrócić uwagę, zanim przejdziesz bezpośrednio do receptur.

Więc wiele błędnych wyobrażeń panuje wokółGruzińskie potrawy narodowe, a jednym z nich jest budowanie skojarzeń z rosyjskich pierogów, Buriacji stwarza tatarski lub płaszcz. W odróżnieniu od tych wszystkich Khinkali potraw tkwi w szczególnych właściwości testu (jej gęstość i elastyczność), mających na celu ochronę i utrzymanie soków mięsnych wewnątrz kluskami, które w rzeczywistości jest cechą potraw. Tradycyjnie Khinkali przygotowana z jagnięciny lub wołowiny, ale również mile widziane i dodatkiem tłuszczu wieprzowego. Polewy do Khinkali, jak zwykle, przyprawiony kolendrą, a samo ciasto przygotowane na bazie chudego, czyli bez dodatku jaj (w przeciwieństwie do tych samych pierogów).

Jeśli chodzi o jedzenie gruzińskich khinkali,Tutaj też są subtelności: worek z ciasta zachować charakterystyczny „ogon” - miejsce wkłada testu na samym szczycie, odgryza kawałek konsumenta najpierw zasysa cały sok z mięsa, a po zjedzeniu ciasta i napełniania do punktu „ogon”, który nie jeść , a następnie umieścić płyty na krawędzi.

Omówiono główne cechy dania, teraz zwracamy się do receptur.

Przepis na prawdziwe khinkali

składniki:

Na ciasto:

  • mąka - 1,5 kg;
  • woda - ½ pozycji;
  • Sól. - 1 łyżeczki.

Do napełniania:

  • Wołowina - 500 g;
  • Wieprzowina - 500 g;
  • kolendry - 1 pęczek;
  • - 3 sztuki cebuli;.
  • Czosnek - 1 goździkowy;
  • Smaleczek - 100 g;
  • sól i pieprz - do smaku.

przygotowanie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie ciasta: w całej objętości wody zaczyna wypełniać się mąkę, pod warunkiem, że masa o konsystencji nie będzie podobny do placków ciasta (to jest na tyle płynne, ale lepka). W tym stanie wysuwamy go na 30 minut, tak że mąka tworzy gluten.

Oczekiwanie na długą połowę godziny można napełnić farszem, które zostanie posiekane (!) Mięso i tłuszcz, zaciśnięte czosnku ząbki, posiekane cebulki i kolendry, a na koniec - przyprawy.

W trakcie przygotowywania farszu, ciasto miało czasa teraz musi być przyniesiona mąką, której ilość jest ograniczona do terminu "ile to potrwa", a na końcu wychodzi bardzo stromą i gęstą bryłę, która miesza się z gładkością i pozostawia pół godziny.

Następnie kiełbasa powstaje z ciasta, którenależy pociąć na 3 centymetryczne elementy. Każdy kawałek jest zwinięty w cienkie ciasto wielkości talerza. Na środku tortilli umieścić pełną łyżkę mięsa mielonego i zaschipyvaem khinkal zbieranie brzegi ciasta w supeł.

Gotowi khinkali natychmiast posłani do gotowania aż do pływających, a po naczyniu mogą być podawane do stołu,

Przepis na prawdziwe khinkali

nie zapominając posypać mielonym czarnym pieprzem.</ P>

Przygotuj khinkali również na aerogril w temperaturze 260 ° C przez 10 minut, a po 235 godzinach przez następne 20 minut.

Wiele osób interesuje się tym, jak smażyć chinkali? Khinkali nie smażone w ogóle, nigdy, z wyjątkiem ogrzewania, ale często Gruzini smażyć, co nazywa się „pępek” - ci testu guzki, które nie powinny być gotowane Khinkali. Khinkali palone, służy jedynie jako opcja nie autentyczne jedzenie, które jest gotowane przez smażenie w oleju aż do lekkiego zarumienienia. Taka recepta jest również używany do gotowania Khinkali z sera, drobiu, ziemniaków, grzybów i innych składników, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z tymi Khinkali jednak nie wolno było dać upust wyobraźni, więc śmiało i cieszyć się posiłkiem!