psy stróżujące dla prywatnych domach

Potrzebny jest przede wszystkim pies w prywatnym domu, aby chronić go. Taki pies musi spełniać kilka wymagań - być wielkim i nieufnym wobec obcych, nieuprzejmy i dobrze wyszkolony.

Te cechy to nie wszystkie psy -na przykład nie wolno podejść do gatunku zwierząt rasy i łowów "zwalczających". Nieudanym wyborem będą psy bez podkładu (bokserzy, Dobermans, Cane Corso, itp.), Które w zimie na ulicy będą ciężko. Psy ratownicze (Newfoundland, Labrador, Doberman) również nie są najlepszymi strażnikami - są całkowicie bez złośliwości wobec ludzi, nawet zewnętrznych.

Jakie rasy psów będą pasowały jako pies stróżujący do prywatnego domu?

Najlepszym psem stróżującym dla prywatnego domu - co to jest?

Kierownicy psów zalecają wybranie jednej z pięciu ras opisanych poniżej w celu ochrony domu:

  1. Alabay (Central Asian Shepherd Dog). Zwierzęta tej rasy mają bardzo rozwinięty instynkt terytorialny, więc nie musicie go nauczyć, aby chronić swój dom i dom. Jednak Alabai może być bardzo uciążliwy, więc musisz ciężko pracować nad posłuszeństwem takiego zwierzaka. Zacznij szkolenie psa-straży rasy kynologów Central Asian Shepherd Dog radzimy natychmiast, gdy tylko sprowadzisz ją do domu.
  2. Sentry dogs to private homes1

  3. Moskiewski stróż. Nazwa tej rasy mówi sama za siebie! "Moskale" to świetni strażnicy, ponieważ są bardzo silni, złośliwi wobec obcych, a jednocześnie niepokornych pod ich opieką. Poprawnie wychowując takiego psa otrzymasz nie tylko dobrą strażę, ale i lojalnego przyjaciela. Z minuses rasy można nazwać pewną potrzebę aktywności fizycznej: taki pies potrzebuje ruchu, krótki łańcuch jest przeciwwskazany.
  4. Psy żeglarzy dla prywatnych domów2

  5. Rottweiler. Chociaż odnosi się do prostoludnych, topsy są dobrze rozwiniętym podszerstkiem. Dzięki temu czują się komfortowo w umiarkowanie chłodną zimę. Rottweiler jest nieufnym i czujnym strażnikiem terytorium, ale może też być bardzo uparty. Tę jakość należy wziąć pod uwagę podczas szkolenia szczeniąt tej rasy.
  6. Psy żeglarzy dla domów prywatnych3

  7. owczarek niemiecki. Jest to opcja uniwersalna - ta rasanadaje się do ochrony, ponieważ pasterze są bezpretensjonalni i świetnie wyszkoleni. Ogólnie wiadomo, że są one również bardzo inteligentne z natury, ale to nie znaczy, że psy owcze nie potrzebują edukacji.
  8. psy stróżujące do prywatnego doma4

  9. Zakończyć ocenę psów ochronnych na prywatny dom airedale - średniej wielkości rasa. Ten "Król Terierów" jest czujny i wrażliwy. Chociaż sam w sobie nie jest złośliwy, ale jego terytorium jest dobrze chronione. Taki pies będzie nie tylko niezawodnym strażnikiem, ale także doskonałym towarzyszem, sportowcem, myśliwym i przyjacielem dla swoich dzieci.
  10. Psy żeglarzy dla domów prywatnych5