Rasy psów Pinczer

Rasy psów Pinscher - grupa ras psów domowych pochodzących od jednego przodka. Teraz najbardziej popularne są następujące odmiany takich psów.

Psy rasy krasnoludki

Te psy są często nazywane miniaturąDobermanns za ich zewnętrzne podobieństwo do większych krewnych. Jest mały, do 30 cm w kłębie, pies o dość solidnym ciele i dobrze rozwiniętych mięśniach. Klasyczne kolory przedstawicieli rasy - różne odcienie brązu, zardzewiałe, czasami czarne. Uszy i ogon psów często się zatrzymują. Rasy w Niemczech, choć pies jest czasem nazywany hodowlanym karłowatym japońskim szpilką. Ta rasa małych psów pincher jest obecnie napotyka falę popularności. Wynika to z faktu, że takie psy mają dobrą czujność, a ich wielkość umożliwia utrzymanie podobnej osoby w mieszkaniu. Pinczer wyróżnia się zrównoważonym temperamentem. Nigdy nie okażą agresji bez powodu ze strony osoby. Kolczyki karłowatych są przywiązane do swych mistrzów, raczej uczuciowe i towarzyskie.

Rasy psów pinscher1

Rasa psa Doberman Pinscher

Jest to kolejny gatunek ras psówNiemiecka Pinczer, choć już od połowy XX wieku nazwa "Doberman Pinscher" nie jest używana. Został zastąpiony przez Dobermana. Ta rasa otrzymała nazwę na cześć imienia twórcy. Z pewnością nie wiadomo, które psy stały się rodowodem rasy, ponieważ hodowca nie prowadził żadnych zapisów. Dobermans - średnie lub duże psy o gładkich włosach ściśle dopasowane do ciała i wydłużony klinowy wylot. Ciało przedstawicieli tej rasy jest dobrze rozwinięte i muskularne, nogi są mocne i długie, proste. Kolor jest zazwyczaj ciemnobrązowy i czarny z brązowymi znacznikami. Stosowany jako pies stróżujący i myśliwski. W Niemczech rasa jest uważana za uniwersalną. Takie psy mają umiarkowanie złość i umiarkowaną pobudliwość.

Rasy psów pinscher2