Kształtowanie krajobrazu domu wiejskiego

Kupiłeś dom, zrobiłeś tonaprawa, ale co zrobić z terenem sąsiadującym z domem - nie wiem. Ale korzystając z idei projektowania krajobrazu domu wiejskiego i, oczywiście, pewnych pieniędzy, możesz stworzyć kwitnącą oazę i ulubione miejsce dla reszty rodziny i gości z tego kawałka ziemi.

Nowoczesny projekt krajobrazu na stronie domu na wsi

Sporządzenie planu pracy dla stworzenia krajobrazuprojekt powinien być kontynuowany od rozmiaru samej witryny. Jeśli w pobliżu domu znajduje się duża działka, można na niej zaprojektować otwarte trawniki, klomby, basen i niezbędne dodatkowe budynki. Istnieje błędne przekonanie, że łatwiej jest sporządzić dużą fabułę niż małą. W rzeczywistości trzeba dużo wysiłku, aby właściwie wybrać, a także poprawnie umieścić różne obiekty na stronie. Jednocześnie wszystkie powinny być bardzo harmonijnie zintegrowane z ogólnym widokiem strony, nie pozostawiając wolnych powierzchni, ale również nie zaśmiecając go.

Na dużej działce można sadzić wysokie drzewa: na przykład kasztanowiec lub biała akacja, jarzębina lub czeremcha. Niektóre elementy egzotyki zostaną dodane rosnące na miejscu wrzeciona, kilka razy w sezonie zmieniając odcień liści.

Planowanie małej działki o wartości kilkuset,Powinieneś starannie wybrać miejsce na dowolny dekoracyjny przedmiot. Porzuć duże trawniki i przestronne werandy. Jeśli odległość od ganku domu do drogi nie przekracza dziesięciu metrów, lepiej jest skupić się na zielonych plantacjach i kwiatach. Drzewa i krzewy, częściowo zamykające dom, uczynią witrynę bardziej przytulną i wygodną.

Otwarty trawnik to najprostszy pomysłprojektowanie krajobrazu domu wiejskiego. Najpopularniejsze są trawniki ogrodowe, gruntowe i nieodarte. Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany pustym trawnikiem z trawą, możesz udekorować teren karzełkami drzewkami ozdobnymi lub krzewami. Na przykład możesz umieścić pole na stronie. Stosując ozdobną fryzurę tego drzewa, możesz nadać mu najbardziej oryginalne kształty, które będą wyglądać bardzo efektownie. Możliwe jest, jeśli jest to pożądane, powleczenie ściany domu dzikimi winogronami, co nie wymaga szczególnej opieki.

Wspaniałą ozdobą każdej witryny będzieklomby i kwietniki. Wybierając rośliny dla nich, nie musisz zbierać wszystkich rodzajów kwiatów w jednym klombie kwiatowym. Należy również zachować ostrożność przy wyborze schematu kolorów roślin, aby ogród kwiatowy nie wyglądał zbyt kolorowo, a wiele jasnych kolorów nie przecina oczu.

Ponadto kwiaty powinny być wybrane na wysokość. Na pierwszym planie klomby powinny rosnąć niskie kwiaty, a wzdłuż krawędzi - wysokie rośliny z długimi łodygami. Jest jeszcze jedna cecha przy wyborze kwiatów na rabaty kwiatowe - róże i inne rośliny nie konkurują, więc powinny być sadzone osobno. A inne kwiaty, na przykład nagietki lub powój, skorzystają tylko z sąsiedztwa innych roślin.

Rozbijając kwietnik, możesz położyć gładkie krawędzie wzdłuż jego krawędzimałe kamyki, które podczas deszczu zapobiegną rozmyciu gleby z klombu na ścieżce. Jeśli chcesz, możesz zbudować na miejscu, nawet mały ogród z kamieni.

Jeśli zdecydujesz się zbudować pulę w swojej witrynie,potem pamiętaj, że musi być w ustronnym miejscu, z dala od wścibskich oczu. Zamiast basenu możesz wyposażyć mały sztuczny staw, mały wodospad lub nawet fontannę.

Dodaj praktyczność i wygodę do stronypomoże otworzyć werandę, taras lub altanę. Nie zapomnij o miejscu na grilla. Elementy te można uszlachetnić, na przykład za pomocą winogron lub innych roślin pnących. Najważniejsze jest to, że budynki te nie zostały wybite z ogólnej koncepcji projektu.

Szczególną uwagę poświęca się projektowaniu krajobrazu dróg przydomowych. Gdy są one planowane, należy wziąć pod uwagę wygląd domu i ogrodzenia.

Nie da się określić, co powinno być najlepszeprojektowanie krajobrazu domu wiejskiego, ponieważ zależy od wielu czynników. Przestrzegajcie wszystkich środków i harmonii, a wtedy wasza wiejska strona stanie się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji.

Projekt krajobrazu domu wiejskiego1

Architektura krajobrazu domu wiejskiego2

Kształtowanie krajobrazu domu wiejskiego3

Architektura krajobrazu domu wiejskiego4

Architektura krajobrazu domu wiejskiego5

Architektura krajobrazu domu wiejskiego6

Architektura krajobrazu domu wiejskiego7

Krajobrazowy projekt dom wiejski8

Kształtowanie krajobrazu domu wiejskiego9