projekt domu 0

Wielu z nas marzy o pięknej wsidom, idealnie zielony trawnik przed gankiem i schludny ogrodzenie, przechowujący cały ten splendor z niezakłóconych zakamarków. Oczywiście, aby mieć takie zdjęcie przed Twoimi oczami jest połowa bitwy. Ale nadal musi bardziej jasno reprezentować projekt, stworzyć przytulny dom, nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz.

Projektujemy dom na zewnątrz

Podejście do planowania zewnętrznego projektu domu musi być dokładne. Na etapie projektowania przyszłego domu lub przy wyborze projektów standardowych należy rozwiązać kilka podstawowych pytań:

  1. W jakim stylu chcielibyście spełnić fasady twojego domu.
  2. Jakie materiały budowlane i dekoracyjne zamierzasz użyć?
  3. Czy chcesz, aby dom był w pełni zgodny z istniejącymi budynkami na ulicy, czy wyróżniałby się z ogólnym otoczeniem, i jak jasne w tym przypadku powinna być z architektonicznego punktu widzenia.
  4. Jaka będzie paleta kolorów i cechy wystroju wnętrza.
  5. Jakie inne obiekty otaczają dom (garaż, budynki gospodarcze, itp.) I jak ważne jest to, że wszystkie razem tworzą jeden wspólny zespół.

Niewątpliwie opcje projektowe domu są nie do pomyślenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny asortyment materiałów wykończeniowych i kierunków stylistycznych, które mogą być realizowane przy ich pomocy.

Materiały wykończeniowe i projektowanie ścian domu na zewnątrz

Jeśli rozważysz klasyfikację fasady domów prywatnych przez opcję wykończenia, możesz natychmiast zidentyfikować 2 główne sposoby - wykańczanie materiałami naturalnymi i sztucznymi.

Projekt domu na zewnątrz, wykończony drewnemzawsze estetyczne, piękne, ciepłe i niezawodne. Oczywiście, z zastrzeżeniem wyboru odpowiedniego drewna i odpowiedniej pielęgnacji. Drzewo ma dobrą charakterystykę termoizolacyjną, przyczynia się do stworzenia przyjemnego mikroklimatu w domu ze względu na fakt, że ściany domu "oddychają". Ponadto, drewniana fasada jest zawsze bardzo ładna i przytulna, blisko przyrody.

Jeśli chodzi o kierunki stylu, z ich drzewemmoże być bardzo - od prostego wiejskiego domu do nowoczesnego domu w stylu high-tech. Alpejska chata, francuska Prowansja, angielski kraj, rosyjska chata z bali - wszystkie te projekty są z drewnianymi wykończeniami domów na zewnątrz.

projekt domu na zewnątrz 1

projekt domu na zewnątrz 2

projekt domu na zewnątrz 3

Kolejny naturalny materiał do dekoracji - kamień,naturalne i sztuczne. To wykończenie jest niewątpliwie najbardziej trwałe i niezawodne. Dziki kamień lub jego sztuczny analog zawsze wyglądają na drogich i reprezentacyjnych, mówiąc o dobrobycie i doskonałym smaku właściciela.

W takim przypadku możesz albo całkowicie zamknąćściany zewnętrzne i łączyć kamień i inne materiały wykończeniowe. Mimo wszystko, efekt końcowy będzie niesamowity. Style, które akceptują wykończenia z kamienia - country, chalet, gothic i wiele innych.

projekt domu na zewnątrz 4

projekt domu na zewnątrz 5

projekt domu na zewnątrz 6

Nie mniej atrakcyjne są projekty domów wykończonena zewnątrz z cegły. Ogólnie rzecz biorąc, cegły klinkierowe zyskują ostatnio na popularności, ponieważ materiał ten jest przyjazny dla środowiska, trwały, trwały, chroni zewnętrzne ściany domu przed wszelkimi warunkami pogodowymi.

Projekt takiego domu można wykonać w sposób ścisłyKlasyczny lub florystyczny w stylu angielskim. Jednak nawet bardziej nowoczesne style miejskie akceptują cegłę jako zewnętrzną dekorację domów.

projekt domu na zewnątrz 7

projekt domu na zewnątrz 8

projekt domu na zewnątrz 9

Z mniej kosztownych sposobów wykończenia domów możeszzadzwoń do tynku. Na przykład, projekt jednokondygnacyjnego domu, ozdobionego dekoracyjnym tynkiem na zewnątrz, może wyglądać bardzo dobrze, a ty nie wydasz dużo pieniędzy i będziesz w stanie zrealizować prawie wszystkie trendy stylistyczne, czy to klasyczny, czy nowoczesny styl high-tech.

projekt domu na zewnątrz 10

projekt domu na zewnątrz 11

projekt domu poza 12