rodzaje dywanów

Wybierając pokrycia podłogowe, zwykle patrzymynie tylko cena, ale także wygląd produktu. Czasami wizualnie wszyscy jesteśmy szczęśliwi, ale w praktyce okazuje się, że powłoka nie spełnia wymagań. Aby nie popełnić błędu przy wyborze dywanu, ważne jest, aby wiedzieć o jego typach i właściwościach, które zależą od kilku cech. To właśnie z nimi zapoznamy się w tym artykule.

Jaki to jest dywan?

Wszystkie typy wykładzin są warunkowo izolowane, w zależności od zastosowanych materiałów, rodzaju stosu i zasady produkcji. Zastanów się, jaki rodzaj dywanu jest zgodny z tymi kryteriami.

 1. W zależności od użytych materiałów iwłaściwości, odróżnić syntetyczny i naturalny rodzaj dywanu. Te ostatnie z kolei mogą być wykonane z włókien zwierzęcych lub roślinnych. Te powłoki doskonale zatrzymują ciepło, ale ich odporność na zużycie jest niska, a wraz z wilgocią może pojawić się pleśń w mieszkaniu. Jeśli chodzi o syntetyków, potrwa to znacznie dłużej i nie będzie akumulować bakterii. Najlepszą opcją jest stos z nylonu, który będzie trwał bardzo długo i nie da się go odróżnić od naturalnego przez wygląd.
 2. typy dywanowe 1

  typy dywanów 2

  typy dywanowe 3

 3. W zależności od rodzaju stosu można odróżnić rodzaje dywanówdługie lub krótkie, gęste lub rzadkie (gęstsze włókna, im wyższa wytrzymałość powłoki). Istnieją również typy pętli i pale: w jednym przypadku pętle pozostają w lewo, aw drugim są cięte.
 4. typy dywanowe 4

  typy dywanów 5

  typy dywanowe 6

 5. Takie wykładziny podłogowe jak dywanikna typy, w zależności od sposobu produkcji. Nie są tkane (węzły wiązane na stałe sieci opartej) igłowe (igła wchodzi przędzy przez siatkę do określonej wysokości, i na odwrót część jest uszczelniona lateks), z otworami (bardzo zbliżony do filcu igła przebija podłoża włóknistego i przenikają włókna) flokowane (na pole elektrostatyczne na podłoże nanosi się stos PVC tego typu charakteryzuje się wysoką wytrzymałość).
 6. typy dywanów 7

  typy dywanowe 8

  typy dywanów 9