Dom w stylu prowansalskim

Kiedy życie w mieście zaczyna się męczyć, myMyślimy o tym, jak miło byłoby mieszkać w przytulnym domu na wsi, z naturalnych podłóg drewnianych i mebli wieku, każdego dnia, aby oddychać świeżym powietrzem i zapomnieć o szklanych ścianach betonowych i miasta. Dlatego dom w stylu Prowansji jest uważane za boskie miejsce dla miłośników jedności z naturą.

Przyjeżdżając do nas z południa Francji, ten styl stał siębardzo popularny, wyróżnia się prostotą i zarazem wyrafinowaniem. O tym, jak stworzyć własny francuski kącik, który ma spokojny i wymierny sposób życia, porozmawiamy w naszym artykule.

Fasada domu w stylu Prowansji

Jak rosyjskie domki, dla mieszkańcówWybrzeże Morza Śródziemnego jest tradycyjnie uważane za drewniany dom w stylu Prowansji. Przypomina osiedle wiejskie z obskurnymi ścianami i wiekowymi drewnianymi ramami okien i drzwi.

Jeśli chcesz, żeby twój dom nie był inny,od Francuzów, pamiętajcie, że w jego konstrukcji bardzo ważne jest stosowanie naturalnych materiałów. Wejście do budynku z reguły zaczyna się od tarasu ozdobionego lampionami i doniczkami, stąd ścieżki prowadzą do ogrodu lub patio. Poza domem znajduje się balkon, to jeden z najważniejszych elementów, ozdobiony rzeźbionymi tralkami i kolumnami.

Dekorowanie elewacji domu w stylu Prowansji ładnekontrastujące. Główne ściany są pomalowane na biało, kremowo lub beżowo, z różnego rodzaju poręczami, listwami, stopniami i mają kolor mahoniowy lub ciemnobrązowy. Jeśli najwyższe piętro jest otynkowane i pomalowane, wówczas dolna powinna być licowana z dzikim kamieniem lub płytką imitującą but, łupek lub kamyk.

Części drewniane i kute łączące budynekz całym otaczającym je terytorium, wszelkiego rodzaju sklepy, ogrodzenie, latarnie doskonale podkreślają wyjątkowość stylu, z jego kwiecistymi formami i mnóstwem detali.

Fasada domu w stylu prowansalskim 1

Fasada domu w stylu prowansalskim 2

Fasada domu w stylu prowansalskim 3

Fasada domu w stylu prowansalskim 4

Fasada domu w stylu prowansalskim 5

Fasada domu w stylu prowansalskim 6

Projekt domu w stylu Prowansji

Do dekoracji ścian i sufitów w tym przypadkuZwyczajem jest stosowanie wyłącznie naturalnych odcieni kremu, mleka, beżu, bieli, piasku, jasnoszarego, oliwkowego, jasnobrązowego, niebieskiego, bladozłotego, jasnopomarańczowego, jasnozielonego lub lawendowego. Udekoruj ściany fryzami, stiukami przedstawiającymi dębowe gałęzie, winorośl lub kwiaty.

Projekt domu w stylu Prowansji implikujezastosowanie w dekoracji lub materiałach naturalnych: kamień, drewno, metal, kamienie naturalne lub ich imitacja. Można również użyć elementów wykonanych z malowanej cegły lub podszewki.

W domu w stylu Prowansji podłoga jest pokryta pęknięciami iotarcia, naśladowanie przeszłości. W kuchni lub na korytarzu płytka jest umieszczona pod kamieniem naturalnym. Sufit jest zwykle pomalowany jasną farbą ze ścianami. Bole tradycyjnie patrzy na nią ozdobnymi belkami pod drzewem.

Ramy okienne i drzwi, jak również - z drewna, często malowane w jasnych farb oraz z efektem potertosti.Sami same drzwi mogą być ozdobione kwiatowymi malowidłami.

Wystrój domu w stylu Prowansji wyróżnia się elementami antycznych lub specjalnie postarzanych mebli. Możesz użyć nowoczesnych mebli, ale wszystkie podstawy stylu muszą być przestrzegane.

Wybierając tekstylia, należy zwrócić uwagęprodukty wykonane z naturalnego materiału lekkiego. Wnętrze domu oliwek uzupełnienie różnych kołdry, koce, narzuty z kwiatowym haftem lub ziołowych.

Tulipany i zasłony w wiejskim domu w stylu Prowansji nie sąpowinien być ciężki i gęsty. Ponieważ okna w tym domu są duże i szerokie, lepiej jest preferować nieważkie, przewiewne i przezroczyste zasłony.

Dom w stylu prowansalskim1

Dom w stylu prowansalskim2

Dom w stylu prowansalskim3

Dom w stylu prowansalskim4

Dom w stylu prowansalskim5

Dom w stylu prowansalskim6

Dom prowansalski 7

Dom w stylu prowansalskim8

Dom w stylu prowansalskim9