Fasada domu w stylu Prowansji

Słowo "Prowansja" jest dziś znane prawie każdemu. Przede wszystkim powoduje skojarzenia z południowym wybrzeżem Francji, wykwintną i delikatną dekoracją wnętrza lokali i fasad domów.

Projekt domu w stylu Prowansji jest popularny daleko poza Francją. Jakie są cechy wyglądu i aranżacji elewacji domu w stylu Prowansji?

Charakterystyczne cechy elewacji domu w stylu Prowansji

Od kierunku Prowansji są podstawowecechy tradycyjnego francuskiego stylu prowincjonalnego, a następnie odpowiednio zaprojektowane fasady domów, emanują komfortem, elegancją i schludnością. Charakteryzują się one:

  • wykorzystanie naturalnych materiałów;
  • dekoracja za pomocą ręcznie robionych dodatków;
  • Obecność kutych i drewnianych akcesoriów;
  • Naturalne kolory z przewagą skali światła.

Dekorując dom w stylu Prowansji, zwykle stosuje się wykończenie wysokiej jakości takich odmian:

  • dekoracyjne plastry;
  • drewniane belki o naturalnej formie, podszewka;
  • dziki kamień, ale.

Stwórz elewację domu w stylu, który możeszsam, mając minimalną liczbę narzędzi. Jest to zestaw szpatułek do pokrywania tynków, poziom, perforator z mikserem do zaprawy i szlifierka do cięcia elementów drewnianych.

Warto zauważyć, że na zewnątrz domu w styluProwansja nie obejdzie się bez przytulnych i bardzo ważnych detali. Są to wszelkiego rodzaju zasłony, kolorowe drewniane okiennice w oknach, obecność zadbanego ogrodu i doniczki. Często w pobliżu tego domu można znaleźć ozdobny sklep, przytulny stolik w cieniu.

Wiejski dom w stylu Prowansji od dawna jest znakiem doskonałego smaku właścicieli. Dzięki właściwemu podejściu dekorowanie domu w ten sposób może być dość budżetowe.

Fasada domu w stylu prowansalskim1

Fasada domu w stylu Prowansji2

Fasada domu w stylu Prowansji3

Fasada domu w stylu Prowansji4

Fasada domu w stylu Provence5

Fasada domu w stylu prowansalskim6

Fasada domu w stylu Prowansji7

Fasada domu w stylu prowansalskim8

Fasada domu w stylu prowansalskim9