Projekt mieszkania w stylu Prowansji

Miłośnicy prostego domowego komfortu z odrobiną szyku iromantyzm może zalecić dekorację wnętrza mieszkania w stylu Prowansji. Jaka jest specyfika tego stylu w stosunku do regularnego mieszkania w mieście?

Dekoracja mieszkania w stylu Prowansji

Na ograniczoną przestrzeń miejskąapartamenty, w celu odtworzenia autentycznego wnętrza nadmorskiego domu na południu Francji, warto skorzystać ze specjalnych technik projektowania zwartego w stylu Prowansji.

Tak więc pierwszą metodą jest paleta kolorów. Pastelowe i jasne kolory są ulubionym stylem. W związku z tym wnętrze w kolorze białym lub jakikolwiek inny, ale z pewnością jasny kolor - najlepszy wybór dla projektu mieszkania, szczególnie jednopokojowe, w stylu Prowansji. Ta metoda wizualnie rozszerzy spłaszczoną przestrzeń w mieszkaniu. Odbiór drugiego - materiałów dekoracyjnych. Do wykończenia mieszkania w stylu Provence, wykorzystaj większość naturalnych materiałów lub, w skrajnych przypadkach, naśladownictwo. Na przykład podłoga może być wykonana z naturalnego drewna, ale również laminat, który symuluje drewniane deski również wyglądają spektakularnie.

Na korytarzu lub w kuchni będzie właściwepłytki z terakoty. Jeśli używasz tapety, jest bardzo lekki, możesz mieć wzór w kwiatku lub pasku. Następny, trzeci, odbiór - meble. Tylko z naturalnego drewna, często bielonego lub malowanego w jasnych kolorach. I cechą designerską mebli w stylu Prowansji - obfitością wystroju i kręconymi elementami. Meble z wikliny są również popularne i bardzo eleganckie kute. Kolejne, czwarte, charakterystyczne przyjęcie projektu mieszkania w stylu Provence - wykorzystanie tekstyliów wykonanych z naturalnych włókien (bielonej bielizny, sznurka) z motywami kwiatowymi. Obrusy, pościel i narzuty, koce i meble tapicerowane - wszędzie są kwiaty, na przemian czasem ze wzorem w klatce lub pasku.

Studio w stylu prowansalskim

Dekorując apartament typu studio w stylu Prowansji, najbardziej udanym przyjęciem jest podział przestrzeni za pomocą mebli lub różnych materiałów wykończeniowych.

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim1

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim2

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim3

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim4

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim5

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim6

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim7

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim8

Projekt mieszkania w stylu prowansalskim9