Łazienka prowansalska

Nowoczesny design łazienki w stylu prowansalskim sprawuje sięurok nawet wyrafinowanych koneserów z ich unikalnym urokiem francuskiej wioski. Ale to, że łazienka Provence nie była piękna, ale naprawdę wygodna i przytulna, należy zwrócić szczególną uwagę na każdy z nich, nawet najbardziej nieznaczący szczegół.

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, co dokładniePrzyciąga Cię w stylu Provence. Może to być prostota i łatwość prowincji na słonecznym wybrzeżu, tworząc atmosferę lekkości i beztroski. A może pretensjonalność i elegancja domu rodzinnego, który utrzymuje historię i tradycje. W każdym razie, aby przejść do wyboru akcesoriów, mebli łazienkowych i kanalizacyjnych dla Prowansji, musisz zrozumieć, jakiego rodzaju atmosfera chcesz utworzyć.

Dekoracja ścian, podłóg i sufitu

Styl Prowansalski charakteryzuje się ciepłym słonecznyodcienie brzoskwini, różowy, kremowy, turkusowy, niebieski, oliwkowy. Na podłodze częściej stosuje się różne odcienie brązu. Sufit może być po prostu bielony lub ozdobiony naśladowaniem drewnianych belek. Ściany i podłoga mogą być przycięte malowanym drewnem. Płytka łazienkowa w stylu Provence jest akceptowalną opcją, pod warunkiem, że schemat kolorów będzie odpowiadał wymaganiom stylistycznym.

Wyroby sanitarne do łazienek Prowansja

Charakterystyczną cechą instalacji wodno-kanalizacyjnych w tym styluCzy gładkość linii, połączenie prostoty i łaski. Klasyczny kształt wanny na kręconych nogach i łazienka z ozdobnymi elementami kute są idealne dla łazienki Prowansja. Szczególną uwagę należy zwrócić na drobne szczegóły. Bramy, żurawie, konsole lub kraty dla umywalki muszą pasować do wybranego stylu.

Meble łazienkowe w stylu prowansalskim

Tradycyjne meble do łazienki Prowansja jestszafki i szafki, stoliki z nogami z kutego żelaza, wiklinowe koszule na bieliznę, ozdobne wieszaki kute. Cechą wyróżniającą jest łatwość i gładkość kształtów, obecność eleganckich elementów kutych. Malowane meble drewniane można ozdobić malowidłami na motywach morskich lub kwiatowych. Meble wiklinowe przynoszą wrażenie lekkości i łatwości do wnętrza.

Akcesoria w stylu Provence

Ostatnim krokiem w projekcie jest wybórakcesoria. To małe elementy wystroju pozwalają poprawnie umieścić akcenty, podkreślając niepowtarzalny urok francuskiego stylu. Typowe dla stylu Prowansji są wiklina wazony z suszonymi kwiatami, wazony z kwiatami, produkty morskie, lustra w masywnych, ozdobnych ramkach, porcelana, obrazy w stylu 18-19 stuleci. Podświetlane żyrandole, świeczniki z brązu, kinkiety z ozdobnymi elementami podkreślają cechy stylu.