Tapety do łazienki

W większości przypadków łazienki zdobiąpłytki ceramiczne. Jest wytrzymały i wytrzymały. Ale jest grupa ludzi, którzy starają się przynieść komfort i przyjemność, nawet wnętrze tego pokoju. Utwórz to pomoże Ci i.

Tapety do łazienki: być lub nie być?

Jest oczywiste, że korzystanie z tapety do rejestracjiPrzestrzeń pozwala na tworzenie niezwykłych i ładny wygląd wnętrza. Ale do pomieszczeń o dużej wilgotności należy dobierać materiały wykończeniowe ze szczególną starannością. Ta metoda projektowania ma zarówno mocne i słabe strony.

Wśród niedociągnięć oczywistym jest reakcjamateriały wykończeniowe w warunkach wysokiej wilgotności. Wiele rodzajów tapet posiada papierową podstawę, która jest całkowicie zepsuta przez kontakt z wodą. Klej może również reagować z wilgocią i pęcznieją, pozostawiając brzydkie kopce lub plamy. Kosztem zdolności tapety do pochłaniania wilgoci oparów, prędzej czy później może wystąpić problem złuszczania.

Ale nawet z tymi wszystkimi wadami, tapeta w łazience ma wiele zalet:

  • Koszt materiału i pracy kapitana jest rzędu wielkości mniejszej niż przy używaniu płytek;
  • Zmiana tapety jest znacznie łatwiejsza i szybsza niż układanie płytek i ponowne poziomowanie ścian;
  • Wybór wzoru, obrysu lub koloru jest znacznie szerszy, a "pole manewru" jest znacznie zwiększone.

Jak widać, taki wariant dekoracji ściennej wWłaściwe podejście jest dość dopuszczalne. Aby uniknąć wszystkich powyższych problemów, wystarczy, aby przestrzegać prostych zasad. Najważniejsze jest dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych w warunkach wysokiej wilgotności.

Staraj się unikać miejsc, gdzie będzie stały i bezpośredni kontakt z wodą: obszar wanny lub prysznic, umywalka. Z wyprzedzeniem dbaj o dobrą wentylację pomieszczenia.

Jaka tapeta może być klejona w łazience?

Jeśli zdecydujesz, że ten wariant dekoracji pokoju pasuje do Ciebie, warto skoncentrować się szczegółowo na rodzajach tapet, które są odpowiednie do tych celów.

  1. Płynna tapeta w łazience - ostatnie słowo wModa wnętrza. W rzeczywistości jest to jeden z typów tynków na bazie wody. Po nałożeniu warstwy na ścianę zamarza i staje się podatna na rozpryskiwania wody. Przed zastosowaniem ciekłej tapety w łazience powierzchnie należy starannie przygotować. Najpierw zastosuj warstwę specjalnego podkładu, a następnie bezbarwny wodoodporny lakier. Istnieje kilka powodów, aby wybrać płynną tapetę w łazience. Oczywistą zaletą jest brak szwów. Są ekologiczne, nie zawierają toksycznych substancji.
  2. Tapeta winylowa do łazienki jest również zalecanasame w warunkach stałej wilgotności. Nawet jeśli okresowo spryskasz je wodą, zachowują one swój pierwotny wygląd przez dłuższy czas, nie wspominając o kilku lub małych sprayach. Ale taka przyjemność nie jest tania, choć przez długi czas taka odporna na wilgoć tapeta do łazienki całkowicie pokrywa wszystkie koszty.
  3. Zmywalne tapety do łazienki są często używanekuchnia. Faktem jest, że ten rodzaj ma specjalną wodoodporną powłokę, która zapobiega pęcznieniu i deformacji. Zmywalną wodoodporną tapetę do łazienki można łatwo oczyścić z kurzu lub brudnych plam. Będą trwały przez długi czas, praktycznie bez zmiany wyglądu.
  4. Jeśli nie ustalasz celów oszczędnościowych, ale po prostuchcesz udekorować wnętrze tapetą, a następnie możesz wypróbować inny unikatowy wygląd - kieliszek. W ogóle nie absorbują wilgoci. Ta wersja wykonana jest ze szkła bez użycia papierowej podstawy. Mogą być pomalowane, co umożliwia ciągłą aktualizację pomieszczenia w dogodnym czasie.

wodoodporna tapeta do łazienki 1

wodoodporna tapeta do łazienki 2

tapeta odporna na wilgoć do łazienki 3

Odporna na wilgoć tapeta do łazienki 4

Tapeta odporna na wilgoć w łazience 5

wodoodporna tapeta do łazienki 6

Odporna na wilgoć tapeta do łazienki 7

Odporna na wilgoć tapeta do łazienki 8

Odporna na wilgoć tapeta do łazienki 9