Biały Łazienka

Biała łazienka jest uważana za elegancję iarystokratyczny. Wiele gospodyń domowych wybiera ten kolor do projektu łazienki, ponieważ ma kilka oczywistych zalet, ale są też wady.

Zalety białego projektu łazienki

Większość ludzi kojarzy biel zczystość, relaks, spokój, duchowość. Dlatego zastosowanie wszystkich kolorów we wnętrzu może uatrakcyjnić pomieszczenie. Dotyczy to zwłaszcza łazienek, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby po ciężkim dniu mogły się zrelaksować i oczyścić ciało.

Biały kolor wygrywa nie tylko zpsychologiczne, ale także z praktycznego punktu widzenia. Łazienki, urządzone w ten sposób wizualnie wyglądają bardziej przestronne niż pokoje, urządzone w innym odcieniu. Mała biała łazienka wypełnia się powietrzem i światłem. Idealny dla tego koloru i pracy w pomieszczeniu o skomplikowanej geometrii, ściany i sufit (na przykład, gdy łazienka znajduje się na poddaszu), jak wygładzić wszelkie wady budowy, jak również dokonać niszę, spadzistym suficie lub ścianie prognozy nie są tak zauważalne.

Łazienka w białych kolorach jest znacznie łatwiejszadbać o to, co się wydaje. Na przedmiotach z taką dekoracją najmniej widoczne są rozpryski wody, a także skala wapna - najczęstsze rodzaje zanieczyszczeń w łazience.

Wady białych łazienek

Jednak monochromatyczna łazienka w białym kolorzepotrafi tworzyć i przygnębiające wrażenie, kojarząc się ze sterylnym oddziałem szpitalnym lub chłodni bez ogrzewania. Możesz zniwelować tę wadę na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie plastiku w białej łazience. Mogą to być elementy dekoracji lub dekoracyjne ozdoby. Biały jest idealnym tłem dla reszty palety, więc takie szczegóły mogą być często zmieniane. Drugą opcją jest nie używanie klasycznej bieli w łazience, ale wybór na korzyść jej odcieni z cieplejszej palety (kość słoniowa, stopione mleko, śmietana), która natychmiast wprowadzi przytulność do pokoju.

Biała łazienka1

Biała łazienka2

Biała łazienka3

Biała łazienka4

Biała łazienka5

Biała łazienka6

Biała łazienka7

Biała łazienka8

Biała łazienka9