Najpiękniejsze wyspy świata

Nasza planeta Ziemia stworzyła wiele pięknych miejsc, o których wiele nawet nie słyszało. W tym artykule dowiesz się 10 najpiękniejszych wysp na całym świecie.

TOP-10 najpiękniejszych wysp na świecie

1. Ambergris Caye, Belize - Morze Karaibskie

Pierwsze miejsce w rankingu najpiękniejszych wyspświat należy do wyspie Ambergris. To niezwykłe, że w środku jest Blue Hole - raj dla nurków, na głębokość około 120 m, a szerokość 92m. Oprócz obserwacji podwodnego świata 306 km od raf koralowych otaczających wyspę, można zobaczyć ruiny starożytnych budowli Majów czy ekootdyhom.

Najpiękniejsze wyspy na świecie1

Najpiękniejsze wyspy na świecie2

2. Wyspy Phi Phi, Tajlandia - Morze Andamańskie

Składają się z wysp Phi Phi Leh, Phi Phi Don iCztery większe wyspy. Dzięki nieskazitelnym plażom, tropikalnej zieleni i wysokich klifach, tworzy się piękny krajobraz, przyciągający dużą liczbę turystów. Na wyspie Phi Phi Leh znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na świecie - zatoka Maya.

Najpiękniejsze wyspy na świecie3

Najpiękniejsze wyspy na świecie4

3. Bora Bora, Polinezja Francuska - Ocean Spokojna

Połączenie domów z krytych dachów,Turkusowa woda i tropikalna roślinność tworzą atmosferę niekończącego się romansu. Również na wyspie i miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ponieważ jest wiele rozrywek.

Najpiękniejsze wyspy na świecie5

Najpiękniejsze wyspy na świecie6

4. Boracay - Filipiny

Na niewielkiej wyspie znajduje się 7 km pięknych plaż (najsłynniejszych to White and Balabog), wiele centrów nurkowania, piękna egzotyczna przygoda i rozrywkowe życie nocne.

Najpiękniejsze wyspy na świecie7

Najpiękniejsze wyspy świata8

5. Santorini, Grecja - Morze Śródziemne

Ta wyspa wygrywa niezwykłe piękno. Śnieżnobiałe domy z niebieskimi dachami na tle stromych klifów i niezwykłych kolorowych plaż nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Najpiękniejsze wyspy na świecie9

Najpiękniejsze wyspy świata10

6. Moorea, Polinezja Francuska - Ocean Spokojny

Wyspa pojawiła się na miejscu wygasłego wulkanu. Piękna przyroda połączona jest z możliwością obserwowania życia największego ekosystemu rafy na planecie, który znajduje się wokół całej wyspy.

Najpiękniejsze wyspy świata11

Najpiękniejsze wyspy świata12

7. Bella, Włochy - Morze Śródziemne

Jest to najmniejsza piękna wyspa na świecie, mierząca zaledwie 320 m na 400 m. Nie uderza jej dzika natura, ale budowany tu pałac i strefa parkowa, która została zbudowana wokół niego.

Najpiękniejsze wyspy na świecie13

Najpiękniejsze wyspy na świecie14

8. Wyspa Wielkanocna, Chile - Ocean Spokojny

Położony prawie na "brzegu świata", wyspaWielkanoc jest najbardziej tajemnicza i piękna na Ziemi. Ci, którzy tu przyjdą, będą uderzani niezwykłymi plażami, unikalnymi krajobrazami i ogromną liczbą rzeźb wykonanych z kamienia wulkanicznego.

Najpiękniejsze wyspy na świecie15

Najpiękniejsze wyspy na świecie16

9. Koh Tao, Tajlandia - zatoka Tajlandii

Piękne dzikie plaże z gigantycznymi żółwiami żyjącymi tutaj sprawiają, że ta wyspa jest nie tylko piękna, ale także znakomita opcja do odosobnienia od cywilizacji.

Najpiękniejsze wyspy na świecie17

Najpiękniejsze wyspy na świecie18

10 Wysp Lotofen, Norwegia

Jest to stosunkowo mały archipelag, na którymmożna jeszcze znaleźć stare wioski rybackie, obserwować kolonie ptaków w okresie migracji i zobaczyć fantastyczny skandynawskie krajobrazu: góry i fiordy.

Najpiękniejsze wyspy na świecie19

Najpiękniejsze wyspy na świecie20

Wiedząc, które wyspy świata są uważane za najpiękniejsze, możesz zaplanować wakacje na jednym z nich.