Światowy Dzień Ciasto -0

W lipcu 2011 r., Z inicjatywy międzynarodowejProjekt Królestwa Miłości w Mediolanie po raz pierwszy świętował Światowy Dzień Ciastów. Uczestnicy tej włoskiej społeczności są twórczymi i entuzjastycznymi ludźmi: kompozytorów, muzyków, kucharzy, cukierników itp. W 2009 r. W ich środowisku pojawiły się tradycje, aby zebrać się razem i jeść ciasta muzyczne. Pierwszy taki słodki arcydzieło został stworzony przez Królową Maryję z Jerozolimy do składu A. Wuyman. I później zdecydowano się na cześć pokoju i przyjaźni między wszystkimi ludźmi, narodami i krajami w celu ustanowienia Światowego Dnia Ciasta. To symboliczne - z okazji pojednania picia herbaty z tortem! Wtedy ta tradycja została odebrana przez ludzi z innych krajów.

Kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Cake?

To dość młode święto - Światowy DzieńCiasto - obchodzone jest 20 lipca każdego roku. I przechodzi pod hasłem "I cake you", co tłumaczy "Przyjedzie do ciebie ciasto". Wiele państw przyłączyło się do obchodów Dnia Cake: Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdowa, Gruzja, Azerbejdżan, Armenia, USA, Izrael. Później ludzie z Afryki, Australii, Japonii i innych krajów zaczęli świętować Dzień Cake.

Pierwszego dnia obchodów Dnia Ciasta, ludzie zw różnych krajach pieczone ciasteczka i ciasta, a także prezentowały swoje zdjęcia na stronie wakacyjnej. Potem rozmiary wszystkich ciast zostały złożone i okazało się, że pierwszy tort "pokojowy" mógłby obejmować terytorium Ameryki, Azji, Europy i Bliskiego Wschodu. Od tego czasu tradycja obchodów Światowego Dnia Ciasta stała się roczna, a liczba uczestników wzrasta.

Każdego roku wakacje mają swój własny temat. W 2012 roku Dzień Cake został poświęcony astronautyce, która jest zdolna, podobnie jak inna sfera działalności człowieka, aby zjednoczyć wszystkich ludzi na świecie. W 2013 roku tematem wakacji była miłość otaczającego nas świata. Tego dnia w 2014 r. Poświęcono paradzie planet. W tym samym czasie każdy kraj i każda osoba w nim była równa odrębnej planecie. I wszyscy razem możemy pokazać światu swoje dobre uczucia i talenty. Dzień ciasta w 2015 roku odbył się pod hasłem "Odwiedzając bajkę". Ten temat jest nieograniczonym obszarem dla twórców kulinarnych - twórcami słodkich dzieł bajek.

Temat obecnego dnia Światowego Cake -"Podróż przez czas". Nikt nie wie, kiedy stworzyli pierwsze ciasto. Niektórzy uważają, że to wydarzyło się ponad 4000 lat temu. Dlatego każdy może wypiekuć ciasto na te święta, które było modne wiele wieków temu.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ciasta możedołączyć do wszystkich tych, którzy chcą, niezależnie od kraju, w którym żyją i jakie umiejętności kulinarne mają. Ponadto ciasto nie tylko może być pieczone, ale również malowane, cięte z papieru, wiązane, ślepe, itp. Najważniejsze jest to, że daje przyjemność dla Ciebie i ludzi wokół siebie.

W ramach obchodów Cake Day wiele krajów organizuje wystawy i sprzedaż słodkich produktów, targów kulinarnych, pokazów słodyczy muzycznych, lekcji mistrzowskich w zakresie wyrobu i dekorowania ciast.

20 lipca, Światowy Dzień Ciastów

I można po prostu umówić się przyjaznie siedząc przy filiżance herbaty i kawałek pysznego ciasta.</ P>

Kolejną dobrą tradycją było posiadanieŚwiatowy dzień torturowania różnych wydarzeń charytatywnych dla dzieci z rodzin ubogich i sierot. Wolontariusze organizują święto z słodką ucztą dla dzieci leczonych w różnych klinice.

Organizatorzy urlopu ciasto starają sięrozpowszechniać idee pokoju i przyjaźni, zjednoczyć wszystkich ludzi i dać im dobry nastrój. Niech życie potwierdzające i wesołe święto Cake Day staną się tradycyjne dla mieszkańców naszej planety.