Sophia Park

Sophia Park w Uman ma długą i całkiem zasłużonąjest nazywany jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na Ukrainie. Położony nad brzegiem rzeki Kamenka, w północnej części miasta Uman w ukraińskim regionie Czerkasy. Sophia Park od ponad dwóch stuleci uderza gości delikatnym pięknem egzotycznych roślin, stawów, kaskad i wodospadów, grot i zabytkowych rzeźb.

Sofiyivka: zrodzony z miłości

Historia Sophievsky Park rozpoczęła się w odległym 1796 rokuRok, w którym zakochany w swojej żonie, Sofii, polski magnat Stanisław Potocki podjął decyzję o zaprezentowaniu jej tego arcydzieła pejzażu. Mity i legendy Grecji - miejsce narodzin Zofii - i historia rodziny Potockich ożywają w kompozycji architektonicznej parku. Śnieżnobiały Pawilon Flory, taras Muz, symboliczne kompozycje, liczne posągi bohaterów starożytnych tradycji i filozofów miały rozproszyć smutek greckiej piękności.

Napis pozostawiony przez samego księcia Potockiego na jednej z grot jest bardzo symboliczny: "Kto jest nieszczęśliwy - niech przyjdzie i będzie szczęśliwy. A kto jest szczęśliwy, stanie się jeszcze szczęśliwszy ".

Sophia Park jest zawsze piękna, o każdej porze roku, w której jej nie odwiedziłeś.

  1. W gorące letnie miesiące - szczególnie park jest szczególnie piękny. Tak było w lecie Sofiyivka zadowoli odwiedzających chłodnymi zbiornikami na wodę, przytulnymi altanami i zacienionymi alejkami, gdzie można się ukryć przed wyczerpującym upałem.
  2. Park Sophia w lecie

  3. Park Sofievsky jesienią - ten nieokiełznany luksus jasnych kolorów i romantycznych spacerów po ścieżkach usłanych złotymi opadniętymi liśćmi. A także - poczucie pokoju i miłości, które nasycają naturę.
  4. Park Sophia jesienią

  5. Zimowa Sofiyivka - to prawdziwa bajka. Raz w parku, wydaje się, że właśnie o spomiędzy drzew pochodzą bajkowych postaci i rozpocząć niesamowite taniec. Trzeba tylko zobaczyć raz zamrożone i pokryte czystym białym śniegu urody, a to pokaz zostanie zapamiętany na całe życie.
  6. Park Sophia w zimie

  7. Ale po wizycie Uman i Sofievsky park na wiosnę, wpadniesz w prawdziwy raj zieleni i kwiatów, zanurzysz się w atmosferze miłości i podziwu dla piękna przyrody.
  8. Sophia Park na wiosnę

Oprócz wycieczek i spacerów w parku, możeszjeździć na łodziach i gondolach, pływać wzdłuż podziemnej rzeki Acheron, jeździć konno po parku i w powozie, zrelaksować się w cieniu wiekowych drzew. Jeden z najsłynniejszych arboretum Ukrainy jest zawsze szczęśliwy dla gości: nigdy nie jest pusty, zawsze znajdą się tacy, którzy chcą zanurzyć się w niesamowitą atmosferę Sofiyivki i zostać jej wielbicielem.