Połączenie błękitu we wnętrzu

Różne intensywności odcieni niebieskiegoaktywnie wykorzystywane w projektowaniu pokoi dla dzieci i łazienek, ale można łatwo zastosować ten kolor do dowolnego pomieszczenia. Połączenie innych ciemnych lub jasnych kolorów z niebieskim we wnętrzu pozwala wprowadzić pokój i spokój do atmosfery pomieszczenia.

Połączenie niebieskiego z innymi kolorami

Rozważmy niektóre z najbardziej udanych wariantów kombinacji niebieskiego we wnętrzu.

 1. Połączenie niebieskich i brązowych kolorów. Taki tandem może być jasny lub przeciwnyspokojny i uspokajający. Wszystko zależy od dynamiki wybranych kolorów. Połączenie koloru niebieskiego i brązowego jest idealne do dekoracji dziecka pokoju, kuchni lub sypialni. Jeśli chcesz stworzyć spokojne wnętrze, połączenie niebieskich i brązowych kolorów jest lepiej uzupełnione delikatnymi odcieniami beżu, piasku lub kremu. Bardziej aktywny będzie tandem z ciemną czekoladą, szarą lub białą odcieniami.
 2. Połączenie niebieskiego we wnętrzu1

  Połączenie niebieskiego we wnętrzu2

  Połączenie niebieskiego wnętrze3

 3. Połączenie pomarańczowych i niebieskich kolorów. Doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Pokój jest jasny, z letnim nastrojem. Tandem taki będzie dobrze pasował do morza, tropikalnych lub śródziemnomorskich stylów. Aby lekko wyważyć jasne odcienie pomarańczy, można dodać kolor beżowy lub biały.
 4. Połączenie niebieskiego wnętrze4

  Połączenie niebieskiego wnętrze5

  Połączenie niebieskiego we wnętrzu6

 5. Połączenie czerwonego i niebieskiego. Ten wariant kombinacji aktywnych kolorów zniebieski we wnętrzu jest najbardziej śmiały. Tutaj najważniejsza jest obserwacja miary, a w parach szukanie tylko zimnych odcieni czerwieni. Wtedy pokój stanie się harmonijny i zimny, a ciepłe kolory nie będą ze sobą kolidować.
 6. Połączenie niebieskiego we wnętrzu7

  Połączenie niebieskiego wnętrze8

  Połączenie niebieskiego we wnętrzu9

 7. Połączenie niebieskiego z białym we wnętrzu. Ten tandem uważany jest za klasykę. Musi być uzupełnione ciepłymi kolorami w postaci małych akcentów. Z reguły są to przyjemne żółte, piaszczyste lub różowe odcienie.
 8. Połączenie niebieskiego we wnętrzu10

  Połączenie niebieskiego we wnętrzu 11

  Połączenie niebieskiego wnętrze12