Dopasowanie kolorów we wnętrzu

Udane połączenie różnych kolorówzadatek przytulnego i harmonijnego wnętrza każdego pomieszczenia. Dlatego wybór kolorów we wnętrzu - to dość złożone i odpowiedzialne wydarzenie. Odcienie gamma w pomieszczeniu nie powinny mieć negatywnego wpływu na ludzi, którzy tu mieszkają.

Wybierając kolor ścian właścicieli mieszkań,oczywiście polegać częściej na własnych preferencjach. Nie zapominaj jednak o pewnych wzorach, których przestrzeganie zalecają eksperci.

Zasady wyboru kolorów we wnętrzu

Wszystkie kolory i ich odcienie można warunkowo podzielić naciepły i zimny. Najzimniejszym kolorem jest niebieski, związany z lodem, a najcieplejszy jest pomarańczowy, kolor słońca. Jednak granica między nimi jest bardzo trudna do uchwycenia. Ciepłe kolory mogą płynnie zmieniać się na zimne kolory i odwrotnie.

 1. W przestronnym pokoju pomagają ciepłe kolorystworzyć przytulną atmosferę, podnieść nastrój gospodarzy i gości. Aby udekorować mały pokój, lepiej wybrać lekkie, chłodne odcienie, wtedy pomieszczenie będzie wyglądać bardziej przestronnie.
 2. Dopasowanie kolorów we wnętrzu10

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu11

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu12

 3. Wybierając kolory i łącząc je we wnętrzukuchnia, należy pamiętać, że istnieją pewne kolory, które przyczyniają się do zwiększonego apetytu i inni mają zupełnie odwrotny skutek. Na przykład, jasny turkusowy i pomarańczowy Kindle apetyt, a kuchnia, urządzony w stonowanych odcieniach różu i szarości, pomoże pozbyć się kilogramów dodatkowych.
 4. Dopasowanie kolorów we wnętrzu1

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu2

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu3

 5. Wybór koloru sypialni wymaga więcejuważne podejście. Jeśli jego właściciele to młodzi i energiczni ludzie, warto zrobić sobie romantyczną kolację. Projektanci powinni wybrać do sypialni połączenie ciepłych pastelowych odcieni, tworząc atmosferę przytulności i spokoju, a jasne i bogate zastosowanie tylko w akcentach. Aby z powodzeniem wybrać kolor ścian w sypialni, musisz wiedzieć, jak pewne odcienie wpływają na daną osobę:
  • zielony, niebieski i jasnoniebieski uspokajają psychikę, łagodzą stres psychiczny;
  • delikatny żółty doda ciepła do twojej sypialni;
  • czerwony - kolor lęku i podniecenia emocjonalnego;
  • Nadmiar purpurowy lub pomarańczowy może powodować uczucie dyskomfortu.

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu4

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu5

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu6

 6. Wybierając kolor do salonu, doceń najpierw, dlaczęściej korzysta się z tego pokoju: na przyjęcie gości lub na spokojny odpoczynek z rodziną. Jeśli lubisz jasne, hałaśliwe imprezy, możesz udekorować salon w świątecznym czerwonym lub żółtym odcieniu i ich odcieniach. Uniwersalny beżowy kolor nadaje się do każdego stylu tego pokoju: nowoczesnego nowoczesnego i surowego klasyki. Skutecznie będzie wyglądał na niebieski salon w stylu śródziemnomorskim. Jasne i stylowe sprawią, że wnętrze będzie kontrastową kombinacją kolorów: niebieski z żółtym, jasnozielony z różowym, zielonym i czerwonym.
 7. Dopasowanie kolorów we wnętrzu7

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu8

  Dopasowanie kolorów we wnętrzu9