Najwyższy pomnik na świecie

Ludzkość starał się tworzyćOlbrzymie struktury, w tym prace rzeźbiarskie. Tak więc wysokość legendarnego Kolosa Rodos, wzniesionego przez starożytnych Greków w porcie miasta Rodos, wynosiła 36 metrów (wysokość 12-kondygnacyjnego budynku) i uderzyła ludzi, którzy żyli w dawnych czasach. Ale słynna rzeźba jest daleka od nowoczesnych rzeźb, których rozmiary są kilkakrotnie większe.

Która figura jest najwyższa na Ziemi, iJakie utwory rzeźbiarskie znajdują się na liście najwyższych posągów na świecie? Znajdziesz odpowiedzi w tym artykule. Należy zauważyć, że wymienione w wykazie zabytków reprezentujących obiekt w pełni wzrostu w związku z tym na liście, na przykład, obraz byustovoe cesarzy Yan i Huang wysokości 106 metrów.

Top 10 najwyższych posągów na świecie

 1. W Guinness Book of Records rzeźba "WiosnaBudda ", zlokalizowany w prowincji Henan, został wprowadzony jako najwyższy pomnik na świecie i jako największy pomnik bóstwa - Budda. Wysokość ogromnej rzeźby wraz z cokołem wynosi 153 metrów, wielkość Buddy wynosi 128 metrów. Na przyszłość planuje się podwyższyć wysokość największego pomnika na świecie kosztem cokołu. Koszt projektu wyniósł 55 milionów dolarów. Waga Buddy wynosi około 1000 ton, a do jego stworzenia wykorzystano 1100 miedzi.
 2. Najwyższy posąg na świecie2

 3. Drugie miejsce zajmuje posąg Buddy. 130-metrowy posąg Laukun Sectuary znajduje się w Myanmarze, w powiecie Sikain. Zaskakująco, budowla została wzniesiona bez pomocy dźwigów.
 4. Najwyższy posąg na świecie3

 5. Na trzecim miejscu jest również posąg Buddy - Amitabha,Położony w japońskim mieście Ushiku. Łączna wysokość majestatycznego budynku wynosi 120 metrów. Wewnątrz budynku znajduje się winda, która podnosi się do platformy widokowej. Imponująca wielkość posągu świadczy o tym, że każdy palec Buddy ma długość 7 metrów!
 6. Najwyższy posąg na świecie4

 7. Na czwartej pozycji 108-metrowa rzeźbiarskawizerunek bogini Bodhisattwy, znajdującej się w Chinach w prowincji Guangyin. Decyzja artystyczna rzeźby jest interesująca: trójstronna statua symbolizuje obecność bóstwa w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w efekcie manifestując nieśmiertelność Buddy.
 8. Najwyższy posąg na świecie5

 9. Portugalska statua Krishta Reya (Chrystusa Króla),którego wysokość wynosi 103 metry, w pełni odpowiada rzeźbiarskiemu wizerunkowi Chrystusa w Rio de Janeiro. Ale największy posąg Jezusa Chrystusa jest oficjalnie uważany za rzeźbiarską postać Króla Chrystusa w Polsce. Chociaż wysokość rzeźby wynosi 52 metry, ale znajduje się na małym cokole, w przeciwieństwie do portugalskiego posągu. Zasięg rąk Boga-człowieka jest fascynujący - odległość między szczotkami wynosi 25 metrów!
 10. Najwyższy posąg na świecie6

  Najwyższy posąg na świecie7

 11. Miejsce szóste siódme zostało podzielone przez patriotęrzeźby: kamień ojczyzny w ukraińskiej stolicy Kijów i żelbetowe "wezwania ojczyzny!" w Wołgogradzie. Wymiary majestatycznych figurek są ogromne: wysokość co 102 metry. Statua Wołgograd jest najwyższym posągiem w Rosji, a posąg Kijowa znajduje się na Ukrainie. Obie postacie kobiece znajdują się w zapadających w pamięć miejscach: ukraiński w pobliżu republikańskiego muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i rosyjski - w historycznym zespole "Bohaterowie bitwy pod Stalingradem" na Mamayev Kurgan.
 12. Najwyższy posąg na świecie8

  Najwyższy posąg na świecie9

 13. Wysokość Sendai Daikannon jest rzeźbą bogini Kannon w Japonii, w obszarze Tohoku na wysokości prawie 100 metrów.
 14. Najwyższy posąg na świecie10

 15. Zaszczytne miejsce dziewiąte to pomnik Piotra I w Moskwie. Na sztucznym półwyspie w rzece Moskwie wzniesiono pomnik z brązu o wysokości 96 metrów.
 16. Najwyższy posąg na świecie11

 17. Światowej sławy amerykański 93-metrowyStatua Wolności w Nowym Jorku uzupełnia najwyższe rzeźby najwyższej rzeźby. "Lady Liberty" - prezent od Stanów Zjednoczonych od Francji po stulecie rewolucji amerykańskiej. Od korony, do której można dotrzeć schodami, otwiera się szeroki widok na port. Cokół jest wyposażony w muzeum historii budynku, do którego podnosi się winda.

Najwyższy posąg na świecie12